• 0
Tato bodová ztráta musí pořádně bolet. Fotbalistům Lažiště vše vycházelo v duelu 26. kola přeboru Jihočeského kraje na hřišti Prachatic na výbornou. Až přišla poslední minuta, poslední akce a poslední střela, jež znamenala dělbu bodů. Podívejte se na video.

"Sehráli jsme v Prachaticích dobrý zápas, na těžkém terénu jsme si vypracovali více šancí, ale neustále doplácíme na malou produktivitu. Mohli jsme vedení minimálně třikrát ze stoprocentních šancí potvrdit, ale nestalo se, a tak nás domácí v 92. minutě potrestali," smutnil pro jihoceskyfotbal.cz kouč Lažiště Vladan Pokorný.

Hostující Lažiště vedlo od 21. minuty, když Friš využil nedůrazu v domácí obraně a hlavou dotlačil míč do sítě.

Jenže jednogólové vedení často tři body nepřináší. A potvrdil to i tento zápas.

Hrála se druhá minuta nastavení po druhé půli, už se zdálo, že se hosté probrání k sedmému vítězství v sezoně.

Pak ovšem domácí hráč poslal centr do velkého vápna, Hovorka dostal ideálně sklepnutý míč od dalšího spoluhráče a s pomocí teče hostujícího fotbalisty zamířil k tyči. Srovnáno, 1:1!

"Bylo to pro hosty kruté, protože pět minut před koncem mohli dát druhý gól," řekl sportovně trenér Prachatic Pavel Babka.

Ačkoliv lídr jihočeského přeboru z Dražic hrál s Dačicemi bez branek, může už v příštím kole slavit vítězství v této krajské soutěži. Ani druhému týmu tabulky z Roudného se nedařilo podle jeho představ - padl na půdě Jankova těsně 0:1.

Výsledky 26. kola: Bavorovice - Hluboká 3:1, Čimelice - Osek 0:2, Veselí - Písek B 2:2, Soběslav - Rudolfov 4:1, Dražice - Dačice 0:0, Třeboň - Sedlice 4:0, Jankov - Roudné 1:0, Prachatice - Lažiště 1:1.

1. Dražice 26 20 3 3 66:25 63
2. Malše Roudné 26 16 4 6 66:37 52
3. Hluboká n.Vltavou 26 14 4 8 52:32 46
4. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 26 12 9 5 40:28 45
5. Jiskra Třeboň 26 13 1 12 44:36 40
6. SK Jankov 26 12 4 10 40:37 40
7. TJ Osek 26 11 5 10 43:38 38
8. SK Siko Čimelice 26 11 3 12 40:43 36