HVĚZDA VEČERA. Útočník Jeff Carter (vlevo) z Los Angeles nasázel v druhém...

HVĚZDA VEČERA. Útočník Jeff Carter (vlevo) z Los Angeles nasázel v druhém semifinále s Chicagem hattrick. Jeho útok sleduje Patrick Sharp. | foto: Reuters

Los Angeles nasázelo Chicagu šest gólů a srovnalo stav série

• 7
Hokejisté Los Angeles dokázali jako první celek v letošním play-off dobýt led obhájců Stanley Cupu. Domácí Chicago vedlo už 2:0 a směřovalo za dalším triumfem, Kings ovšem sérií šesti gólů otočili výsledek ve svůj prospěch. Rozhodující fází byla třetí třetina, ve které nasázeli pět branek. Hattrickem se blýskl útočník Jeff Carter.

Po třech triumfech nad St. Louis a Minnesotou z úvodních dvou kol play-off se hokejisté Chicaga radovali z výhry na ledě domácí arény United Center i v zahajovacím díle finále Západní konference, když v neděli porazili Los Angeles 3:1.

Prodloužení dané série nasvědčoval i úvod odvetného klání. Obhájce stříbrné trofeje poslal do vedení v 15. minutě využitou přesilovkou obránce Nick Leddy a na startu druhého dějství zvýšil na 2:0 z brejku Ben Smith. Těsně před druhým odchodem do kabin ale pro Los Angeles důrazem před brankou Corey Crawforda vykřesal naději Justin Williams.

Ve třetí dvacetiminutovce se pak děly velké věci a důvod k oslavě měli výhradně hosté. Sérii pěti brankek z dané hrací části odstartoval kanonýr Jeff Carter, když v 42. minutě při přesilovce tečí střely Drew Doughtyho srovnal na 2:2. V 45. minutě hráli Kings opět v početní výhodě a tentokrát pálil přesně pro změnu zadák Jake Muzzin. V čase 48:59 vedli hosté už 4:2 poté, co svou pátou trefu v play-off vsítil Tyler Toffoli.

Závěr duelu si pak přivlastnil zmiňovaný Carter. V 55. minutě z brejku 2 na 1 sebevědomě vypálil a dostal tak pátý puk za záda brankáře Crawforda. Hattrick dovršil v 57. minutě střelou do prázdné klece a stal se teprve 12. hráčem historie NHL s třemi nastřílenými góly ze třetí třetiny duelu play-off. Za posledních dvacet let se takto blýskli jen dva další borci a oba v daný rok slavili zisk Stanley Cupu (2002 - Darren McCarty s Detroitem a 1994 - Mark Messier s Rangers).

Výsledek:

Finále Západní konference - 2. zápas:

Chicago - Los Angeles 2:6 (1:0, 1:1, 0:5)
15. Leddy, 22. B. Smith – 39. Williams, 42., 55. a 57. Carter, 45. Muzzin, 49. Toffoli. Střely na branku: 25:31. Diváci: 22 019. Stav série: 1:1.