Mats Zuccarello (vpravo) z New Yorku Rangers se prosadil proti Montrealu, blahopřeje mu Ryan McDonagh. | foto: AP

Hokejisté Rangers začali skvěle, roznesli domácí Montreal sedmi góly

• 17
Překvapivě jednoznačným triumfem 7:2 ve prospěch hostujících Rangers skončil první duel finále Východní konference play-off hokejové NHL. Domácí Montreal přitom v předešlých devíti soubojích z posledních let od newyorského celku ve své aréně Bell Centre inkasoval v součtu jen čtyři branky.

Jeden z hlavních tahounů hokejistů Rangers v play-off, gólman Henrik Lundqvist, se neradoval z výhry na ledě Montrealu více než dva roky. V sobotu však v rámci zahajovacího duelu finále Východní konference čekání prolomil a na triumf 7:2 určitě dlouho nezapomene.

Za 20 předvedených zákroků proti 22 střelám domácích Canadiens byl zvolen druhou hvězdou duelu. Přednost v hlasování zámořských novinářů dostal pouze útočník Martin St. Louis, jenž v 5. minutě otevřel bohatý brankový výčet newyorského celku.

Hosté po úvodní třetině vedli 2:0 díky zmiňovanému St. Louisovi a Matsi Zuccarellovi. V 33. minutě snížil Rene Bourque, pak ale Blueshirts opět dvakrát udeřili. Těsně před druhým odchodem do kabin se v rychlém sledu prosadili Chris Kreider a Brad Richards.

Ve finální dvacetiminutovce Rangers přidali ještě tři přesilovkové trefy. Střídajícího slovenského gólmana Petera Budaje, jenž na startu třetí části nahradil Carey Priceho, přivítal gólem obránce Ryan McDonagh a následně jej pokořili i Derek Stepan a Rick Nash. Poslední slovo patřilo domácím, když skóre alespoň kosmeticky upravil v 56. minutě Lars Eller.

Výsledek:

Finále Východní konference:

Montreal - New York Rangers 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
33. Bourque, 56. Eller - 5. St. Louis, 7. Zuccarello, 39. Kreider, 40. B. Richards, 42. McDonagh, 45. Stepan, 45. Nash. Střely na branku: 22:28. Diváci: 21.273. Stav série: 0:1.