• 0
Odehrál desítky zápasů za tehdy prvoligové Blšany, pražskou Slavii, Most či turecký Kayserispor. Teď ale dvaatřicetiletý fotbalový útočník Tomáš Pešír hraje v Pražská teplárenská přeboru za Přední Kopaninu a v 25. kole se hattrickem podílel na vysokém vítězství nad poslední Uhříněvsí. Podívejte se na video.

Přední Kopanina má za sebou úspěšné dva zápasy. Získala v nich plný počet šesti bodů, a navíc se může pyšnit krásným ofenzivním skóre 8:0. Naposledy zdolala poslední Uhříneves 5:0, ale přesto se pět kol před koncem pražského přeboru musí stále strachovat o záchranu. Ačkoliv už nasbírala 32 bodů, není ještě zřejmé, kolik týmů bude sestupovat.

V utkání proti Uhříněvsi se na domácím hřišti prosadila až ve 40. minutě zásluhou exligového forvarda Tomáše Pešíra, jenž si zkušeně počkal na zpětnou přihrávkou a nekompromisním obloučkem přehodil hostujícího gólmana.

"Soupeř se chvíli držel a vytvořil si i šance. Od prvního gólu jsme pak utkání ovládli," poznamenal kouč Přední Kopaniny Salem Hebousse pro fotbalpraha.cz.

Během druhé půle stihli hosté inkasovat další čtyři branky. Nejprve se v 58. minutě po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve skrumáži Pešír a zařídil dvoubrankový náskok.

Ten pak navýšil Juckem, aby se o slovo v úvodu závěrečné desetiminutovky opět přihlásil Pešír, který hlavou po rohu dovršil svůj hattrick.

Konečnou podobu výsledku na 5:0 dal v 89. minutě Průša. "Šance si vypracovaly oba týmy, ale my je neproměnili a ve druhém poločase nás Kopanina převálcovala a zaslouženě vyhrála," řekl uhříněvský trenér Václav Hladík. "Propadli jsme ve všech směrech," dodal.

V jarní části sezony se nebývale daří Třeboradicím. Ty tentokrát přemohly rezervu Motorletu 3:1, když všechny jejich branky dal záložník Petr Viktorin. Tým v tabulce poskočil už na čtvrtou příčku.

K vítězství v soutěži mají stále blíže fotbalisté Královic, kteří zvládli těžké utkání proti Hájům. To nakonec ovládli v poměru 2:1, střelcem rozhodujícího gólu byl hrající trenér a bývalý ligový bek Martin Hyský.

Výsledky 25. kola: U. Vršovice - ČAFC 1:1, Radotín - Admira Praha B 2:1, Královice - Háje 2:1, Bohemians Praha B - Viktoria Žižkov B 4:1, Meteor B - Uhelné sklady 2:2, Zbraslav - Libuš 0:1, Př. Kopanina - Uhříněves 5:0, Motorlet Praha B - Třeboradice 1:3.

1. Sokol Královice 25 17 5 3 73:34 56
2. FSC Libuš 25 14 3 8 50:33 45
3. SK Union Vršovice 25 13 3 9 38:29 42
4. SK Třeboradice 25 10 8 7 47:49 38
5. ČAFC Praha 25 11 4 10 54:40 37
6. SK Uhelné sklady Praha 25 10 7 8 42:34 37
7. FC Háje Jižní Město 25 10 6 9 48:44 36
8. FK Bohemians Praha B 25 10 6 9 54:53 36