• 0
Vše se pro fotbalisty Chocně v duelu 25. kola přeboru Pardubického kraje proti Holicím vyvíjelo ideálně. Jenže pak přišel faul domácího gólmana a z vedení 1:0 se rázem stal remízový stav, jenž vydržel až do konce utkání. Podívejte se na video.

Druhý tým tabulky z Chocně potřeboval zvítězit, aby se udržel v kontaktu s lídrem z České Třebové.

Ta má o zápas víc, kdyby tak Choceň duel s Holicemi ovládla, měla by pak následný finiš této soutěže ve svých rukách.

Jenže se tak nestalo.

Přitom domácí se dostali ve 29. minutě do vedení. Šabata převzal od spoluhráče přesnou kolmici a přehodil holického gólmana.

Choceňský brankář se o dvanáct minut později stal smutným hrdinou zápasu. Po střele z dálky neudržel míč a fauloval dorážejícího protivníka.

Rozhodčí byl nekompromisní - penalta! A tu Kopřiva suverénně proměnil a srovnal na konečných 1:1.

Výsledky 25. kola (24. hraného): Svitavy B - Polička 2:2, Letohrad B - Chrudim B 1:3, Žamberk - Třemošnice 3:0, Choceň - Holice 1:1, Lanškroun - Moravany 3:2, Pardubičky - Č. Třebová 1:2, Dol. Újezd - Heřmanův Městec 3:0, Hlinsko - Litomyšl 2:1.

1. FK Česká Třebová 25 18 3 4 56:19 57
2. FK Agria Choceň 24 16 5 3 55:15 53
3. Sportovní kluby Polička 24 13 5 6 40:32 44
4. FC Hlinsko 24 13 2 9 34:30 41
5. MFK Chrudim B 25 12 4 9 40:27 40
6. Sokol Moravany 24 10 5 9 46:38 35
7. 1.FC Žamberk 24 10 4 10 36:31 34
8. SK Holice 24 10 4 10 37:37 34