Slovácko - Znojmo 2:0, skóre otevřel Došek, druhý gól přidal Trávník

• 3
Znojemští fotbalisté mají i nadále velké záchranářské starosti. Ve 28. kole totiž prohráli 0:2 na hřišti Slovácka a na čtrnácté - nesestupové - příčce mají jen minimální náskok. Zápas rozhodli Došek a Trávník.

"Vyhráli jsme zaslouženě, vypracovali jsme si o dvě až tři šance víc než soupeř. Znojmo ukázalo nesmírnou houževnatost, kterou předvádí celý ročník. Jsem rád, že se naše kvalita zhodnotila," podotkl slovácký trenér Habanec.

Slovácko od úvodních minut vsadilo na útočný fotbal a už ve 4. minutě trefil Diviš po sprinterském souboji s Buchtou tyč.

Domácí dostali soupeře pod tlak, Znojmo však dlouho držel ve hře brankář Hrubý, který kryl střely Šumolikoského, Petra, Diviše, Doška i Valenty.

Znojmu nechyběla bojovnost, snaha o rychlé protiútoky však končila na nepřesné finální přihrávce. Na hrotu sice nejlepšího znojemského střelce Vašíčka doplňovali Crnkič s Haurdičem, ale k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře se nedostali.

Vedení se Slovácko ujalo ve 28. minutě po křížné střele útočníka Doška, který nakrojil druhou stovku branek v české lize. V závěru poločasu propásl možnost vyrovnat Vašíček, jemuž po sólovém útoku v poslední chvíli ukopl míč vracející se obránce Kuncl.

Také po změně stran diktovali tempo fotbalisté Slovácka po Valentově centru z pravé strany přidal druhý gól Trávník a připsal si tak první ligový gól. Po něm se domácí stáhli do obrany a Znojmo na chvíli přebralo iniciativu, ale bez výsledku.

Hosté se tak opět přiblížili sestupovému pásmu a i kdyby Olomouc na hřišti mistrovské Sparty v neděli neuspěla, hodně napoví hned následující kolo. V něm se totiž Znojmo utká právě s celkem z Hané.

"Znali jsme výsledky ostatních soupeřů. Hrajeme o holý život, ale náš výkon v prvním poločase tomu neodpovídal," uvedl znojemský trenér Kalvoda.