Luděk Klusáček, trenér fotbalistů Bohemians 1905 | foto: Jan Strouhal, MAFRA

V záchranu pevně věřím, prohlásil trenér fotbalových klokanů Klusáček

• 41
"V tom druhém poločase jsme žádnému uspokojení nepodlehli, spíš jsme z nepochopitelných důvodů byli nervózní," poznamenal trenér Luděk Klusáček k nepříliš povedenému druhému poločasu týmu Bohemians 1905. Klokani do přestávky nad Duklou vedli 3:0, ale nakonec byli rádi za nejtěsnější výhru 3:2.

"Ve druhé půli Dukla samozřejmě přidala, ale zaskočil nás rychlý inkasovaný gól. Dostali jsme se do křeče, inkasovali podruhé a pak jsme se do zápasu nemohli dostat. Nakonec jsme to dohrávali pod velkým tlakem, ale po těsném vítězství dýcháme," doplnil kouč Bohemians.

Co by vám teď ve dvou zbývajících zápasech v Jablonci a doma s Plzní mělo stačit k záchraně?
Pokud se nestane nic neočekávaného, když nepřijde nějaké nečekané rozhodnutí fotbalové asociace, tak by nám k záchraně mohlo pomoct jedno vítězství.

Jak to myslíte?
Prostě si nedovedu představit, že by Znojmo, které pořád nemá vyhovující stadion, dostalo na první ligu od asociace znovu výjimku. Ale tím nechci říct, že s takovou variantou počítáme. Chceme skončit nejhůř čtrnáctí, právě o tuhle příčku hrajeme.

Výhrou nad Duklou jste získali tři body a díky tomu držíte šanci na záchranu. Teď má liga přestávku kvůli finále domácího poháru a pokračuje až v neděli 25. května. Jak tuto pauzu vyplníte?
Po víkendovém volnu se sejdeme v pondělí a ten první týden se budeme snažit hodit starosti o body za hlavu. Budeme pracovat hlavně na psychické pohodě. Žádný přípravný zápas neplánujeme a k běžnému tréninkového režimu se vrátíme za týden. To už budeme myslet hlavně na zápas v Jablonci.

Pokud jde čistě o vaše pocity, myslíte, že se v první lize udržíte?
Já v záchranu pevně věřím.

A jak je to s vaší trenérskou smlouvou? Zůstanete u týmu Bohemians 1905 i v další sezoně?
Zatím jsme domluveni do léta. Až ligový ročník skončí, tak si k tomu s klubovým vedením sedneme.

Klusáček zatím během devíti utkání, v nichž klokany vedl, získal dvanáct bodů. Jeho předchůdce Jozef Weber nastřádal během devatenácti zápasů bodů čtrnáct.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37