Bryan Bickell a Marián Hossa slaví gól Chicaga proti Minnesotě.

Bryan Bickell a Marián Hossa slaví gól Chicaga proti Minnesotě. | foto: AP

Chicago slavilo druhou výhru, Pittsburgh našel recept na Lundqvista

• 5
Hokejisté Chicaga jsou opět o krok blíže obhajobě Stanley Cupu. Ve druhém kole play-off NHL vedou po dvou domácích startech nad Minnesotou už 2:0 na zápasy. Naposledy uspěli výsledkem 4:1, na kterém se třemi body podíleli útočníci Bryan Bickell (1+2) a Marián Hossa (0+3). V dalším duelu Pittsburgh po triumfu 3:0 srovnal stav série proti Rangers na 1:1 na zápasy.

Na úvodní výhru nad Minnesotou 5:2 v neděli Chicago navázalo výsledkem 4:1 a uhrálo tak v play-off už šestý triumf za sebou. Blackhawks vstoupili za obhajobou Stanley Cupu dvěma shodnými porážkami 3:4 z prodloužení, následně ale porazili St. Louis čtyřikrát v řadě a vítěznou formu si přenesli i do série proti Wild.

První gól favoritů vstřelil ve 12. minutě kapitán Jonathan Toews. Na 2:0 se skóre měnilo v závěru druhé třetiny, úspěšným střelcem byl Brandon Saad. Minnesota umazala nulu na kontě brankáře Corey Crawforda až v 42. minutě. Na trefu Cody McCormicka ovšem z hostujícího kádru nikdo nedokázal navázat a udeřili naopak znova Blackhawks.

První pojistku přidal v čase 57:15 zvýšením na 3:1 Bryan Bickell a při následné power-play Minnesoty ještě skóroval podruhé v zápase Saad. Třetí asistenci večera si na své konto připsal slovenský útočník Marián Hossa, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou za svým spoluhráčem Bickellem s bilancí (1+2).

Pittsburgh srovnal sérii s Rangers

Po porážce 2:3 z prodloužení otevíracího duelu série čelili v nedělní odvetě hokejisté Pittsburghu většímu tlaku. Výhodou pro domácí ovšem byla zátěž Rangers, kteří nastoupili již k pátému zápasu za posledních osm dní. Na branku Marc-Andre Fleuryho hosté vyslali jen 22 puků a nedokázali jej ani jednou překonat. To Penguins vypálil v 35 případech a výsledkem byly tři branky.

Skvělý gólman Henrik Lundqvist ale držel naděje New Yorku na dobrý výsledek dlouho naživu. O čisté konto přišel až v 31. minutě, kdy si přihrávku Krise Letanga nešťastně srazil do vlastní sítě bránící hráč Rangers.

Zadák Letang sehrál klíčovou roli i u dalších gólových situací. V 57. minutě totiž po jeho pokusu dorážkou zvyšoval na 2:0 Jussi Jokinen a v čase 59:06 do prázdné branky po další Letangově asistenci upravil konečný výsledek Jevgenij Malkin.

Se třemi body (1+2) byl Letang jmenován druhou hvězdou. Přednost dostal jen gólman Fleury, jenž uhájil své jubilejní 50. vítězství v play-off a navrch přidal sedmou nulu kariéry z vyřazovacích bojů.

Výsledky 2. kola play-off:

Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh - New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
31. Letang, 57. J. Jokinen, 60. Malkin. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18 638. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápas:
Chicago - Minnesota 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
40. a 59. Saad, 12. Toews, 58. Bickell - 43. McCormick. Střely na branku: 22:19. Diváci: 22 018. Stav série: 2:0.