OSLAVY MUSÍ POČKAT. Sparťanští fotbalisté prohráli v Teplicích 1:3, a tak si...

OSLAVY MUSÍ POČKAT. Sparťanští fotbalisté prohráli v Teplicích 1:3, a tak si ještě nemohou říkat "mistři". Stále existuje minimální šance, že by je mohla Plzeň předehnat. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Mohl to být krásný zápas, mohli jsme si ho užít, litoval Hušbauer

• 52
Byla to jen malá, krátká, titěrná radost proti euforii, kterou mohla fotbalová Sparta spustit. Vyhrát, stala by se definitivně mistrem. Jenže záložník Josef Hušbauer jen mírnil velkou ztrátu, když snižoval na 1:3

"Mohl to být krásný zápas, mohli jsme si ho užít..." litoval Hušbauer, mimochodem s patnácti góly nejlepší střelec ligy, po prohře v Teplicích.

Fotbalová Sparta prohrála poprvé v ligovém ročníku a slavit nemůže. Navíc její fanoušci se dýmovnicemi a vulgárními pokřiky postarali o další komplikace: zápas se často přerušoval, až se první půle protáhla o třináct minut.

Co se stalo, že doteď nejlepší obrana ligy dostala za první půli tři góly?
Chtěli jsme hrát a dát první gól, ale naopak jsme ho dostali. Byla to naše chyba, Hybš se tam zapomněl. Ta branka nás trochu rozhodila, znervózněli jsme. Další padla z brejku po naší šanci. A pak přišla třetí...

V úvodu zápasu se také často přerušovalo kvůli vašim fanouškům, kteří házeli světlice. Ovlivnily vás vynucené pauzy?
Na to se nechci vymlouvat, ale pro fotbal to dobré není a my jsme na to doplatili, vypadli jsme z tempa. Nevyšlo nám to na hřišti ani na tribunách.

Jste proto na fanoušky naštvaný?
O tom bych nechtěl mluvit.

Tak mluvme o vašich šancích. Po gólu jste měl ještě jednu.
To byla velká škoda. Kdybychom do půle snížili na rozdíl jednoho gólu, bylo by to ještě zajímavé. Dostal jsem krásnou přihrávku, asi jsem měl střílet do protipohybu brankáře.

Dotáhnete titul v příštím kole?
Porážka jednou přijít musela, přišla teď, ale pořád máme situaci ve svých rukách.