OSLAVA. Levé křídlo Bostonu Daniel Paille (zády s číslem 20) přesně pálil v...

OSLAVA. Levé křídlo Bostonu Daniel Paille (zády s číslem 20) přesně pálil v duelu proti Montrealu, s gratulací ihned přispěchal slovenský bek Zdeno Chára (čelem). | foto: Reuters

Boston srovnal s Montrealem krok, Krejčí a Plekanec měli po asistenci

• 11
Po vítězství 4:3 z prodloužení zahajovacího duelu byli hokejisté Montrealu blízko dalšímu úspěchu nad favorizovaným Bostonem. Na ledě soupeře vedli na startu třetí třetiny už 3:1, Bruins však sérií čtyř gólů otočili výsledek ve svůj prospěch a srovnali stav série na 1:1 na zápasy. Bod za asistenci si připsali čeští útočníci na obou stranách, Tomáš Plekanec a David Krejčí. V prvním duelu série mezi Anaheimem a Los Angeles byli úspěšnější hosté.

Boston poslal do vedení ve 14. minutě Daniel Paille. V prostřední dvacetiminutovce ale Montreal góly Mika Weavera, kterému asistoval český centr Tomáš Plekanec, a Thomase Vaneka otočil skóre.

Když se pak rakouský reprezentant ve službách kanadského celku prosadil v 47. minutě podruhé, nevypadalo to s vítězi letošní základní části vůbec dobře. Bruins ovšem v závěru řádné hrací doby dokonale prezentovali svou sílu.

Velký zvrat odstartoval kontaktní trefou bek Dougie Hamilton. Vyrovnání na 3:3 trefil v 55. minutě Patrice Bergeron a rozdílový gól utkání si připsal v čase 56:28 mladík Reilly Smith. Asistovali mu ofenzivní bek Torey Krug a bostonský kapitán Zdeno Chára.

Do prázdné branky pak ještě výsledek pojistil Milan Lucic, jemuž asistoval David Krejčí. Pro nejproduktivnějšího Čecha v letošní základní části NHL to byl první bod v sérii proti Montrealu a celkově třetí zápis v probíhajícím play-off.

"Otočili to až v samotném závěru. Měli dost štěstí, řekl bych. Byli ale hodně odhodlaní a to jim pomohlo to dokázat. Musíme se dát dohromady a uvědomit si situaci, ve které jsme. Výchozí pozici máme dobrou, teď je třeba na to navázat," řekl po zápase gólman Montrealu Carey Price.

Dva góly Gáboríka zvedly Los Angeles

Slovenský útočník Marián Gáborík z Los Angeles zařídil dvěma góly výhru 3:2 v prodloužení v prvním duelu série na ledě Anaheimu. Dvaatřicetiletý útočník se nejprve sedm vteřin před koncem základní hrací postaral o prodloužení, které pak v čase 72:07 svým druhým gólem rozhodl.

"Takové výsledky jsou hodně kruté, ale stává se to. Musíme jít dál. Je to běh na dlouhou trať. Série bude dlouhá a vyrovnaná, to se dnes potvrdilo," řekl zklamaný útočník Anaheimu Andrew Cogliano, jenž byl se spoluhráči pouhých sedm vteřin od výhry.

Po obratu série proti San Jose z 0:3 na 4:3 tak Kings vyhráli pátý zápas play-off za sebou.

Výsledky 2. kola play-off NHL

Východní konference - 2. zápas:

Boston - Montreal 5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
14. Paille, 51. Hamilton, 55. Bergeron, 57. R. Smith, 59. Lucic (Krejčí) - 39. a 47. Vanek, 22. Weaver (Plekanec). Střely na branku: 35:28. Diváci: 17 565. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápas

Anaheim - Los Angeles 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky
: 12. Beleskey, 49. Selänne - 60. a 73. Gáborík, 10. Martinez. Střely na branku: 35:36. Diváci: 17 393. Stav série: 0:1