S protihráčem bojuje slávista Robert Hrubý | foto: Karel Pešek, MAFRA

Ten můj rychlý gól nás dostal do hry, liboval si slávista Hrubý

• 8
Po domácím tříbrankovém vítězství nad Příbramí dvacetiletý záložník fotbalové Slavie zářil. "Za ten můj gól jsem strašně rád, mám obrovskou radost. Hlavně taky proto, že ta rychlá trefa nás dostala do hry a zároveň uklidnila," řikal Robert Hrubý.

Dal ve svém desátém prvoligovém duelu první branku a na výhře 3:0 se podílel gólem už v 5. minutě. "Na Karla Pitáka jsem si křiknul a on mi to ideálně naservíroval. Když ke mně ten míč od něj šel, hlavně jsem si říkal, abych to dobře trefil," popisoval Hrubý důležitý okamžik zápasu.

S výsledkem i s výkonem proti Příbrami jste jistě všichni spokojeni.
Samozřejmě, hlavně s tím výkonem. Po minulém vítězství na Bohemce jsme se dostali do pohody a proti Příbrami jsme si hodně věřili. Drželi jsme míč, dobře kombinoval, prostě ta pohoda na nás nejspíš byla vidět. Ale nesmíme polevit, definitivně zachráněni nejsme a musíme dnešní výhru potvrdit v příštím zápase v Brně.

Udělali jste tři body dvakrát ze sebou v přímých soubojích s mužstvy, kterým také hrozí sestup. To je na těchto výsledcích asi nejcennější.
Přesně tak. Když jsme prohráli se Spartou nebo s Plzní, bylo to v zápasech, ve kterých jsme neměli moc co ztratit, mohli jsme jen získat. Ale udělat tři body na Bohemce a teď s Příbramí, to se v boji o záchranu opravdu počítá.

Dal jste svůj první ligový gól, ale hrozila vám i čtvrtá žlutá karta. Uvědomoval jste si to?
Jistě. Už doma mi to zdůrazňoval táta a v kabině mě na to upozorňovali spoluhráči. Žádné ruce, žádné poznámky na rozhodčího, žádné hrubé fauly, to všechno jsem měl na paměti. Naštěstí žádná kritická situace během zápasu nepřišla.

Ve chvílích, kdy sudí Kovařík oba týmy ze hřiště odvolal, měla Příbram v úvodu druhé půle viditelně navrch. Takže to desetiminutové přerušení kvůli vulgaritám slávistických fanoušků vám paradoxně pomohlo.
Dá se to tak říct. Soupeř nás v těch minutách trochu zatlačil a když se pak zase začalo hrát, hned jsme měli dvě velké šance. Ale jinak podobná přerušení hráčům moc neprospívají.

Jste slávistickým odchovancem, s nimiž to v Edenu nebývá nijak slavné. Nehrozí, že vás Slavie v brzké době někam prodá?
Jsem ve Slavii moc rád a teď se snažím pomoct mužstvu v bojích o záchranu. A můj odchod v nejbližších měsících nejspíš nehrozí, protože v minulých dnech jsem podepsal novou smlouvu na další čtyři roky.