Slavia - Příbram 3:0, vítězové už mají záchranu v lize na dohled

• 128
Po minulé nejtěsnější výhře na Bohemians zvládli fotbalisté Slavie další záchranářský duel. V utkání s hostující Příbramí byli po celý zápas lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli 3:0. O góly se postarali už v 5. minutě talentovaný dvacetiletý záložník Hrubý a po přestávce Necid s Juharem.

Vítězové se výrazně přiblížili k udržení v nejvyšší soutěži.

Domácím vyšel nástup do zápasu. Už v 5. minutě po Pitákově přihrávce střílel Nitrianský zblízka do břevna, naštěstí míč se dostal zpátky k Pitákovi, ten našel nabíhajícího Hrubeše a dvacetiletý domácí záložník nádhernou střelou z hranice šestnáctky skóroval. Byla to jeho první branka v desátém ligovém utkání.

Slávisty rychlé vedení uklidnilo, vytvořili si herní i územní převahu, dobře kombinovali a tlačili se k soupeřově brance. Hosté z Příbrami často na slávistickou rychlost a důraz nedokázali odpovědět.

Po necelých pětadvaceti minutách sudí Kovařík zápas na chvíli přerušil kvůli vulgárnímu skandování domácích fandů na adresu šéfa fotbalové asociace Pelty.

Po minutové pauze se blýskl tvrdou střelou z krkolomné pozice nesmírně agilní domácí Neves, míč šel nad. Slávisté si převahu udržovali a jejich rychlé útočné akce, které zakládal hlavně kapitán Piták, provázel potlesk.

A když se na polovině Pražanů pokoušeli zazlobit Příbramští, pozorná domácí obrana tyto snahy eliminovala. Když pak přišla přesná Pilíkova střela z dálky, gólman Černý míč vytáhl na roh. Stejně tak si Černý poradil se střeleckým pokusem příbramského Řezníčka z úhlu.

Dál se však častěji hrálo na polovině hostů, avšak aktivnější domácí žádnou slibnou akci ke gólovému vyústění ne a ne dotáhnout.

Do druhé půle nastoupila Příbram se zjevnou snahou vývoj zápasu zvrátit. A už v 50. minutě mohlo být vyrovnáno, kdyby domácí gólman Černý fantasticky nezasáhl proti gólové střele Pilíka!

V dalším průběhu slávističtí fanoušci zase vytáhli vulgarity proti Peltovi a rozhodčí Kovařík obě mužstva stáhl do kabin. Sprosté fandy se snažili ukáznit domácí kapitán Piták i slávistický tiskový mluvčí Jiří Vrba. Po pěti minutách přišli před kotel domácích fanoušků všichni slávističtí hráči, po výměně názorů fandové zatleskali, to už byli na hřišti i Příbramští. Rozhodčí na sebe nechali další minuty čekat a potom už utkání pokračovalo.

A hostující brankář Hruška hned musel čelit přesné hlavičce Smejkala po rohovém kopu. Za chvíli při Necidově střele pomohla Hruškovi tyč, ale po rohu v 71. minutě už Hruška kapituloval. Přesnou hlavičkou ho překonal Necid. Na druhé straně však musel předvést několik dobrých zákroků domácí Černý.

Závěr už slávisté dohrávali sebevědomě, v klidu hru kontrolovali a Juhar ještě přidal třetí gól.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37