• 0
Na tenhle zápas bude třeboradický gólman Jiří Drbout vzpomínat ještě dlouho. V utkání 23. kola Pražská teplárenská přeboru na hřišti Přední Kopaniny totiž otevřel skóre on sám, a to opravdu kuriózně. Do sítě se trefil přímo z výkopu a pomohl svému týmu k vítězství 3:2. Třeboradice přitom vedly už 3:0. Podívejte se na zajímavé momenty i z dalších duelů na přiloženém videu.

Hrála se 25. minuta zápasu, když chtěl Drbout rozehrát akci na své spoluhráče. Míč ale poslal tak daleko a tak prudce, že se z toho stala gólová střela.

Bránící protihráč ve vzdušném souboji balón zřejmě lehce tečoval a brankář domácí Přední Kopaniny pak nestihl včas zacouvat a zachytil míč až v síti.

Zkusil opět rozehrát, ale rozhodčí se nenechal obelstít a odpískal úvodní gól utkání.

Hosté se dostali do dvougólového vedení těsně po poločasové přestávce, když se z penalty trefil P. Macháček. Čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem už sice Třeboradice měly k dispozici tříbrankový trhák zásluhou Urbana, ale Přední Kopanina se nevzdala.

Nejprve se prosadil po pokutovém kopu Novák a v nastaveném čase snížil na rozdíl jediné branky Peclinovský. Vyrovnat už ovšem domácí nestihli a všechny tři body pro sebe ukořistili hosté.

"Dneska jsme to spíš protrpěli. Sice jsme vyhráli, ale v zápasech, kdy jsme venku nevyhráli, jsme předváděli mnohem lepší fotbal. Mohli jsme prohrávat tři nula a místo toho jsme se po chybě jejich gólmana dostali do vedení. Získali jsme tříbrankový náskok, o který jsme v závěru málem přišli. Když to shrnu, tři body jsou pro nás strašně důležité, ale bylo to šťastné vítězství. Domácí byli víc než vyrovnaným soupeřem," zhodnotil duel třeboradický kouč Stanislav Nekolný pro fotbalpraha.cz.

Krásnou branku viděli diváci v Radotíně. Ten nestačil na Uhelné sklady (1:3), jenže jediný gól, který domácí vstřelili, skutečně stál za to.

Ve 36. minutě se za stavu 1:0 pro hosty postavil k exekuci přímého kopu těsně za velkým vápnem Mašlej a tuto standardní situaci kopl tak precizně, že se balón jemně otřel o břevno a zapadl do branky.

Výsledky 23. kola: Libuš - Háje 0:2, U. Vršovice - Admira Praha B 3:1, Radotín - Uhelné sklady 1:3, Meteor B - V. Žižkov B 2:0, Královice - Uhříněves 7:0, Př. Kopanina - Třeboradice 2:3, Zbraslav - ČAFC 0:2, Motorlet Praha B - Bohemians Praha B 1:1.

1. Sokol Královice 24 16 5 3 71:33 53
2. FSC Libuš 23 12 3 8 46:32 39
3. SK Union Vršovice 23 12 2 9 33:27 38
4. ČAFC Praha 24 11 3 10 53:39 36
5. SK Uhelné sklady Praha 23 10 6 7 39:29 36
6. FK Viktoria Žižkov B 23 9 7 7 33:26 34
7. FK Admira Praha B 23 9 6 8 44:39 33
8. FC Háje Jižní Město 23 9 6 8 40:42 33