• 0
Hrála se už druhá minuta nastaveného času, když se míče zmocnil vyšehradský fotbalista Musa Ansuma, jenž se kličkami odpoutal od strážců z domácího Českého Brodu a chtěl překonat gólmana lobem. To se mu podařilo, navíc jeho střelu někdo z protihráčů tečoval. Balón tak změnil svou dráhu a zapadl za záda překvapeného brankáře. Hosté tak zvýšili vedení na 3:1 a po 23. kole divize B ztrácí na vedoucí Louňovice stále tři body. Podívejte se na video.

"Předně mě těší, že jsme tohle utkání dokázali zvládnout a uhráli další tři body. Nebylo to snadné, Český Brod měl na svém kontě už čtyři jarní výhry a trenér Zdeněk Andrlík navíc umí své mužstvo vyhecovat," radoval se trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma pro klubový web.

Hosté šli vedení ve 34. minutě zásluhou Ansumy, který pak přidal v nastavení druhé půle ještě jednu trefu. Dalším střelcem Vyšehradu byl Macháček.

Domácí Český Brod se o zvrat pokusil v závěrečné desetiminutovce, když snížil Marčík. Vyrovnávací branka ale nepadla a Ansuma tak stvrdil konečné vítězství Vyšehradu v poměru 3:1.

"Navzdory prohře se po delší době musel našim divákům domácí zápas líbit. S favoritem soutěže jsme drželi krok, a to i ve druhém poločase. Byl to jeden z našich nejkvalitnějších výkonů v tomto ročníku vůbec," vzal porážku sportovně předseda českobrodského mužstva Luboš Holý.

Sedm kol před koncem soutěže je tak situace v tabulce dál zamotaná. Lídrem je stále nováček z Louňovic, který nezaváhal ani tentokrát a v Úvalech zvítězil 2:0.

Výsledky 23. kola: Motorlet Praha - Aritma 1:0, Lovosice - N. Bor 4:1, Loko Chomutov - Litol 4:1, Č. Brod - Vyšehrad 1:3, Souš - Žatec 1:0, Úvaly - Louňovice 0:2, Neratovice/Byškovice - Štětí 0:3, Brozany - Kladno 3:0.

1. Slavia Louňovice 23 16 5 2 57:19 53
2. FK Slavoj Vyšehrad 23 16 2 5 55:24 50
3. FK Baník Souš 23 13 1 9 44:29 40
4. FK Motorlet Praha 23 10 6 7 36:33 36
5. FK Neratovice - Byškovice 23 10 6 7 31:31 36
6. Sokol Brozany 23 9 8 6 37:24 35
7. FC Nový Bor 23 9 6 8 40:40 33
8. SK Kladno 23 7 8 8 37:44 29