• 0
Kdo má největší šanci z divize A postoupit o soutěž výše? Vše nasvědčuje tomu, že už bude na výběr pouze ze dvou fotbalových klubů. Písek, anebo Benešov. Tato mužstva mají dostatečný náskok na další týmy a dělí je jediný bod. A navíc oba týmy ve 23. kole vyhrály. Podívejte se na video.

První Písek už v sobotu rozstřílel pražský Zličín vysoko 6:0. Po poločase vedl 3:0 a kouč Jindřich Dejmal nešetřil slovy chvály.

"Jsem rád za to, že si konečně někteří naši hráči uvědomí, že když máme širší kádr, tak je to v pořádku a oni musí čekat na svoji příležitost. A ta příležitost závisí na tom, kdy se trenér rozhodne k tomu, kdy dá hráči šanci, aby nastoupil do zápasu. Například Romana Zahrádku jsem sledoval v okamžicích, kdy naskakoval coby střídající hráč ve druhých poločasech předchozích zápasů. A vždy se představil ve velmi dobrém světle. Měl jsem s ním začátkem týdne pohovor a řekl jsem mu, že až přijde jeho chvíle, aby předvedl, co v něm je," řekl Dejmal klubovému webu.

Právě Zahrádka vypracoval rozhodující náskok před druhým poločasem.

Ještě deset minut před přestávkou vedl domácí Písek jen o jednu branku, ale v 36. minutě se nejprve Zahrádka prezentoval krásnou technickou střelou z hranice velkého vápna a o čtyři minuty později překonal ležícího hostujícího gólmana a pálil do prázdné branky.

Písek tak slaví další, v pořadí sedmnácté vítězství v sezoně a to, že udržel vedení v soutěži. Druhý Benešov také vyhrál, poradil si s třetí Novou Vsí pod Pleší jednoznačně 4:1.

Rozhodnuto už bylo po první desetiminutovce. Ve 3. minutě se trefil Žák, o dvě minuty později slavil Kučaba a v 10. minutě završil povedený vstup do utkání Zoubek.

Výsledky 23. kola: ZČE Plzeň - J. Hradec 1:0, Písek - Zličín 6:0, Doubravka - Hořovicko 3:0, Tachov - Sušice 3:2, Č. Krumlov - Rokycany 1:1, Táborsko B - Hvězda Cheb 2:0, Milevsko - Čížová 0:1, Benešov - Nová Ves pod Pleší 4:1.

1. FC Písek 23 17 4 2 66:22 55
2. SK Benešov 23 16 6 1 37:14 54
3. TJ Sokol Nová Ves pod Pleší 23 14 3 6 57:32 45
4. FK Tachov 23 14 2 7 58:32 44
5. FC MAS Táborsko B 23 13 3 7 39:30 42
6. FC Rokycany 23 10 7 6 33:19 37
7. FK Hořovicko 23 11 4 8 35:28 37
8. SK Senco Doubravka 23 9 5 9 38:40 32