Příbramský obránce Milan Mišůn (vpravo) a záložník Znojma David Helísek. | foto: ČTK

• 51
Dva neodpískané pokutové kopy proti Znojmu, vyrovnávací gól Příbrami po faulu na znojemského brankáře po centru z rohu, kterému předcházela další chyba rozhodčích. Podívejte se na sestřihy nejdiskutovanějších momentů z pondělní dohrávky 26. kola první fotbalové ligy, která skončila 1:1.

Zápas zpackal rozhodčí Jiří Jech, kterému na jméno nemůže přijít především hostující Znojmo. Než však dovolil příbramského Tomáš Pilíkovi provést autové vzhazování o třicet metrů blíž k soupeřově bráně než měl, neodpískal proti Znojmu dvě penalty.

"Jednalo se o situace ve druhém poločase: nejprve šlo o vražení do domácího Danoskiho a poté o ruku ve zdi hostujícího hráče po rozehrání přímého volného kopu týmem Příbrami," upozornila šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková.

První pokutový kop měl Jech nařídit v 68. minutě po faulu Buchty na Danoského. Podívejte se na video a posuďte sami.

Druhou penaltu měl Jech nařídit deset minut před koncem za ruku ve zdi po Zemanově střele z přímého kopu. I zde si udělekte obrázek sami.

Znojmo v přímém souboji dvou týmů bojujících o záchranu vedlo 1:0, v závěru mohlo z brejků náskok zvýšit, ale šance neproměnilo. A v páté minutě nastavení inkasovalo.

"Vyrovnávací gól Příbrami v nastaveném čase neměl být uznán pro evidentní faul domácího brankáře Hrušky na brankáře hostů Hrubého," zdůraznila Damková. (více o vyrovnávacím gólu zde).

Znojemský trenér Leoš Kalvoda se bezprostředně po utkání k faulu příbramského Hrušky vyjadřovat nechtěl, protože ze svého postavení nemohl situaci detailně vidět.

"Ale nejvíc mě naštvalo vhazování, které tomu vyrovnání předcházelo. Míč šel přímo na naší lavičku, ale vhazovalo se o třicet metrů dál. Pak z toho byl roh a gól. Navíc mám ohlasy, že při tom gólu byl faulovaný brankář Hrubý, ale nechci to komentovat, protože jsem to ještě neviděl," řekl Kalvoda.

I na zmíněný aut se můžete podívat ze záznamu.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36