MÁM. Liberecký gólman Přemysl Kovář chytá míč v ligovém zápase na Spartě. Tuhle situaci zvládl, ale v utkání inkasoval čtyřikrát a jeho tým podlehl 1:4. | foto: František Vlček, MAFRA

• 0
Rozdílem tří gólů vyhrály dva nejlepší týmy fotbalové ligy ve 26. kole. A oba porazily kandidáty na účast v Evropské lize: Sparta přehrála Liberec 4:1, Plzeň zdolala Teplice 3:0. Podívejte se na jejich výhry či důležité vítězství Ostravy a na další zajímavé momenty tohoto dějství.

Příbram  - Znojmo 1:1

Od 28. minuty vedli, ale v posledních sekundách fotbalisté Znojma na hřišti Příbrami o výhru přišli. Středočeši vyrovnali v dohrávce kola zřejmě neregulérně po rohovém kopu a opět se přiblížili záchraně v nejvyšší soutěži, zatímco Znojmo zůstává předposlední.

Sparta - Liberec 4:1

Sparťanští fotbalisté zvládli další nástrahu na cestě za titulem. Snaživý Liberec porazili 4:1, udrželi si stoprocentní domácí bilanci a před druhou Plzní uhájili desetibodový náskok.

Plzeň - Teplice 3:0

Plzeňské vítězství nakonec bylo jednoznačné. Svými góly se na něm podíleli Petržela, Ďuriš a dvacetiletý Končal, který vstřelil první ligovou branku v životě.

Bohemians - Slavia 0:1

Vršovické derby v Ďolíčku přineslo ve 26. kole první fotbalové ligy tři body hostující Slavii, která po těsné výhře 1:0 nad Bohemians 1905 opustila poslední příčku tabulky. O jediný gól zápasu se postaral v 16. minutě Necid.

Ostrava - Dukla 2:0

V posledních dvou kolech udělali fotbalisté Ostravy dva rázné kroky za přežitím v nejvyšší soutěži. Po vítězství ve Znojmě vyhráli i doma - pražskou Duklu porazili 2:0 díky gólům útočníků Svěrkoše a Krmenčíka a skočili z posledního na třinácté místo.

Slovácko - Olomouc 3:1

Olomoučtí fotbalisté zůstávají jen dva body od sestupových míst, na Slovácku prohráli 1:3. Skóre utkání otevřel i uzavřel domácí záložník Jiří Valenta. V 73. minutě srovnal olomoucký Jan Schulmeister, ale v nastaveném čase rozhodl svým stým gólem v české lize útočník Libor Došek.

Jablonec - Jihlava 3:0

Dvě série ukončili fotbalisté Jablonce výhrou 3:0 nad Jihlavou. Zabrali po pěti kolech bez vítězství, zatímco hosté prohráli po sedmi zápasech bez porážky. Jejich brankář Michal Špit si konečně připsal stou ligovou nulu, na kterou čekal od loňského srpna.

Brno - Mladá Boleslav 1:1

Už se těšili na luxusní náskok na třetím místě, jenže v nastaveném čase fotbalisté Mladé Boleslavi inkasovali v Brně na 1:1 a odstup od čtvrtého Liberce zvýšili jen na šest bodů. Po čtvrthodině je poslal do vedení Ondřej Zahustel. v závěru vyrovnal Šimon Šumbera.