Bohemians - Teplice 3:1, předposlední tým ligy skolil soupeře po půli

• 53
Fotbalisté Bohemians v dalším existenčním zápase o uchování prvoligové příslušnosti porazili Teplice 3:1. Favoritovi byli víc než důstojným soupeřem a otočili nepříznivé skóre. Severočechy poslal do vedení navrátilec Fenin, z přímého kopu vyrovnal Jindřišek, po přestávce skórovali Nerad a Hora.

"Pro nás to bylo klíčové utkáni a bylo to o to těžší, že jsme prohrávali a byli jsme nucení zápas otáčet. Hrozně důležitá byla branka do poločasu. Pokud by Teplice udržely vedení ještě v poločase, tak by to bylo asi složitější. Takhle jsme se dostali zpátky na koně a ve druhém poločase jsme to díky bojovnosti zvládli," těší Luďka Klusáčka, trenéra Bohemians.

Od úvodních minut hrála obě mužstva ofenzivně, ale hosté byli v útočné fázi přece jen o něco nebezpečnější. První vážnou situaci ovšem nabídli domácí v 18. minutě. Na Pauschekův zpětný centr před teplickou branku však Hora nedosáhl, zadáci míč odkopli do bezpečí.

A po chvíli mohly jít Teplice do vedení, když po zaváhání domácí obrany nastartoval k sólovému nájezdu Salami. Jenže tváří v tvář domácímu brankáři Berkovce jen nastřelil... Když Litsingi o tři minuty později tvrdě vystřelil, byl Berkovec opět na místě.

Domácí oplatili hlavičkou Lietavy, jenže míč skončil mimo.

Ve 35. minutě teplický kouč Ščasný stáhl Salamiho a na hrot útoku poslal navrátilce Fenina. A ten se mu po třech minutách odvděčil gólovou hlavičkou po centru Jindráčka. Fenin za Teplice nastoupil poprvé od 9. prosince 2007, gól dal za Severočechy naposled 11. listopadu 2007 do sítě Českých Budějovic.

Klokani se po inkasovaném gólu nepoložili, dál hráli ofenzivně a dvě minuty před pauzou se dočkali vyrovnání. To když Jindřišek z přímého kopu ukázkově obstřelil zeď a z brankáře Grigara udělal diváka.

Ve druhé půli nastal boj o každý metr trávníku, každou příležitost jak domácí, tak hosté využívali k zaútočení. Do brankové šance se však nikdo nedostával, zůstávalo jen u nepříliš nebezpečných střel.

Až přišla 63. minuta s ní přesná trefa domácího Nerada. Ten dostal do pravého křídla pas od Lietavy, s míčem popoběhl a střelou z úhlu ke vzdálenější tyči skóroval.

Tepličtí pomalu ale jistě odpadávali a domácí bojovníci nabyté euforie využili ke vstřelení třetí branky. Opět se zaskvěl Nerad, který obehrál Hoška a přesně přihrál na hlavičku Horovi.

Předposlední Bohemians se v tabulce přiblížili na bod ke Slavii, Příbrami, Brnu a Znojmu. V potížích jsou hlavně slávisté, kterí hrají v sobotu na Spartě a v dalším kole hostí Plzeň. Za dva týdny pak hrají právě v Ďolíčku.

"Situace v tabulce je pro nás mnohem příznivější a jedno vítězství tím dokáže naprosto zamíchat. Budeme se prát o to další vítězství hned v příštím kole a samozřejmě to povzbudí," dodal Klusáček.

Teplicím hrozí, že jim o víkendu uteče třetí Mladá Boleslav a čtvrté místo jim vezme Liberec.

"První poločas měl skončit jinak než 1:1, měl skončil 0:2, 0:3. Branka před poločasem byla pro další vývoj klíčová, protože Bohemka začala věřit, že by s tím zápasem mohla něco udělat. Začala hrát ve druhé půlce jinak, nesmírně agresivně, a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Udělali jsme diletantské chyby, své šance jsme neproměnili, Bohemka je proměnila," zhodnotil zápas teplický kouč Zdeněk Ščasný.