• 0
V pořadí už dvacáté kolo Pražská teplárenská přeboru přineslo zajímavé momenty. Kromě stále se prohlubující krize poslední Uhříněvsi stojí za zmínku třeba nádherná rána Klementa z rezervy střížkovských Bohemians proti Unionu Vršovice anebo zápas Meteoru Praha B s Přední Kopaninou, kde diváci viděli tři penalty. Podívejte se na sestřihy gólů na přiloženém videu.

V duelu Bohemians Praha B a Unionu Vršovice si museli diváci na první trefu počkat až do 71. minuty. To domácí hráč našel centrem nabíhajícího Coimbru, který hlavou otevřel skóre zápasu.

Páté Vršovice ale o sedm minut později vyrovnaly zásluhou Zukala. Domácí tým se s remízou ovšem nechtěl spokojit, a proto dvěma brankami v závěrečné desetiminutovce zvrátil duel ve svůj prospěch.

Nejprve se v 80. minutě prosadil volný Lekaj křížnou přízemní střelou a posléze - konkrétně v 85. minutě - přišel úchvatný fotbalový moment...

Do balónu se asi z pětadvaceti metrů vší silou opřel Klement, míč přeletěl všechny bránící i potencionální dorážející hráče a snesl se pod břevno. A bylo to (konečných) 3:1 pro rezervu střížkovských Bohemians.

"Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, celý zápas byli lepší," smířlivě hodnotil utkání kouč Vršovic Jaroslav Bellada pro fotbalpraha.cz. "Jsem rád, že jsme potvrdili vítězství z minulého týdne, už se nám bude líp dýchat," doplnil jeho protějšek František Lukačovič.

Zajímavý zápas byl k vidění na hřišti rezervy Meteoru, která přivítala Přední Kopaninu. Celkem padly čtyři góly (2:2), přičemž hned tři z pokutových kopů. Nebýt jich, hosté by se vůbec neprosadili.

Za Přední Kopaninu skóroval v obou případech Poláček starší, když poslal hosty v 6. minutě do vedení a pak v 62. minutě zachránil remízu. Za domácí proměnil penaltu Frantl, jako jediný dával branku klasicky ze hry krajní záložník Olah.

V problémech se topí poslední Uhříněves, jež zatím na jaře nezískala ani bod. V tomto kole podlehla vysoko Hájům 0:4 a na patnáctou Zbraslav ztrácí už sedm bodů.

Výsledky 20. kola: Admira B - Libuš 0:1, Uhříněves - Háje 0:4, Motorlet B - Radotín 6:3, Meteor VIII B - Př. Kopanina 2:2, Bohemians B - U. Vršovice 3:1, Třeboradice - Zbraslav 3:1, V. Žižkov B - ČAFC 2:0, Uhelné sklady - Královice 0:5.

1. Královice 20 12 5 3 53:31 41
2. ČAFC 20 10 3 7 50:32 33
3. Libuš 20 10 3 7 41:29 33
4. Viktoria Žižkov B 20 9 6 5 32:21 33
5. Vršovice 20 10 2 8 29:23 32
6. Admira B 20 8 6 6 39:33 30
7. Uhelné sklady 20 8 6 6 32:26 30
8. Meteor B 20 7 6 7 37:39 27