• 0
Rána, která se odrazila od břevna, a využitá nepovedená malá domů protivníka. Tak fotbalisté Provodova porazili Vigantice na jejich hřišti v duelu 16. kola přeboru Zlínského kraje. Podívejte se na video.

Vigantice dostaly typický gól do šatny. Těsně před koncem první půle pronikl do pokutového území krajní záložník Burša. Přeloboval domácího brankáře Slováka, míč sice trkl břevno, ale od něj se odrazil do branky, takže z pohledu hostujících fotbalistů bylo vše v pořádku.

Domácí se oklepali a stav skóre srovnali v 66. minutě, když si na přesný centr naskočil Macíček a hlavičkou zajistil svému týmu vidinu aspoň jednoho bodu.

Jenže tahle vidina se brzy proměnila jen ve zbožné přání.

Přišel závěr zápasu, 89. minuta. Vigantický stoper otálel s rozehrávkou, neodkopl balón do bezpečné vzdálenosti a protože gólman počítal spíše s malou domů, vyběhl daleko od branky a Ulman pohodlně skóroval.

Provodov se díky tomuto vítězství udržel na osmé příčce a na páté Vigantice ztrácí nyní jediný bod.

Změnil se i lídr zlínského přeboru. Luhačovicím nevyšel duel na hřišti Holešova, kde prohrály 1:2. Tohoto zaváhání využilo další lázeňské městečko Velké Karlovice, které si přivezlo z Rožnova pod Radhoštěm výhru v poměru 2:1.

Výsledky 16. kola: Vigantice - Provodov 1:2, Chropyně - Morkovice 1:3, Vizovice - Fryšták 2:2, Rožnov p. R. - V. Karlovice 1:2, Holešov - Luhačovice 2:1, Kateřinice - Bystřice p. H. 4:1, Spytihněv - Boršice 0:2.

1. FC V. Karlovice+Karolinka 16 11 1 4 30:20 34
2. FK Luhačovice 16 10 2 4 37:25 32
3. SK Boršice 16 8 3 5 30:20 27
4. Sokol Kateřinice 16 8 2 6 38:29 26
5. FK Vigantice 16 8 2 6 26:24 26
6. FK Bystřice p.Hostýnem 16 7 4 5 38:25 25
7. Slovácká Sparta Spytihněv 16 8 1 7 29:21 25
8. FC RAK Provodov 16 8 1 7 34:36 25