• 0
Byla to kombinace odvahy, štěstí i obětavosti. Útočník Rakovníku Schwendt získal od svého spoluhráče v duelu 20. kola přeboru Středočeského kraje ideální přihrávku, kterou ale rakovnický fotbalista poslal po tvrdém souboji s dvěma protihráči. Podívejte se na video.

"Panuje u mě velké zklamání. Do zápasu jsme vstoupili špatně a brzy inkasovali. V naší hře mi chybělo fotbalové srdce, navíc jsme vzadu dělali spoustu chyb. Po prvním poločase jsme tedy zaslouženě prohrávali, vždyť jsme si připsali pouze jednu střelu, a to ještě mimo," říkal zklamaně po utkání pro klubový web Benátek jejich kouč Vladimír Sedláček.

Rakovník totiž vstřelil branku hned ve třetí minutě, když Schwendt zužitkoval brejkovou situaci. Nejprve vyhrál hlavičkový souboj, následně posunul míč na spoluhráče, jenž podstoupil nepříjemný střet s dvěma strážci, spadl na zem, ale ještě než se postavil na obě nohy, vrátil balón zpátky Schwendtovi. A ten se střelou k bližší tyči nemýlil.

Domácí Benátky, kterým patří v tabulce středočeského přeboru druhá příčka, vyrovnaly v 71. minutě zásluhou Borovičky z trestného kopu.

"Kluci zápas odbojovali, v hlavičkových soubojích jsme byli lepším týmem. Neříkám, že zápas byl na vítězství, remíza by mu asi slušela více, avšak byli jsme efektivnější ve střelbě, takže asi kvůli tomu jsme zaslouženě vyhráli," zhodnotil střetnutí trenér Rakovníku Libor Šíma.

Vítěznou branku totiž hosté vstřelili pár minut před koncem, konkrétně v 82. minutě. Prosadil se Melichar, který přízemní střelou ze strany využil zmatků v benátecké obraně.

Vedoucí Ovčáry ovšem zaváhání druhého celku nevyužily naplno. Remizovaly s Libiší 1:1 a svůj náskok zvýšily jen na tři body.

Výsledky 20. kola: Benátky n. J. - T. Rakovník 1:2, Beroun - Nymburk 3:3, Ovčáry - Libiš 1:1, Čelákovice - Sp. Příbram 1:0, Vraný - Čáslav B 2:1, Klecany - Jíloviště 3:2, Sedlčany - Nové Strašecí 4:1, Semice - Dobříš 1:4.

1. Sokol Ovčáry 20 16 3 1 60:15 51
2. SK Benátky n. Jiz. 20 15 1 4 61:23 46
3. Sokol Libiš 20 11 6 3 37:16 39
4. MFK Dobříš 20 11 3 6 54:34 36
5. Sokol Nové Strašecí 20 11 1 8 39:44 34
6. Tatran Rako Rakovník 20 9 6 5 38:38 33
7. Český lev-Union Beroun 20 10 3 7 32:36 33
8. Sokol Vraný 20 8 5 7 32:35 29