• 0
Pokud se střetne patnáctý tým s prvním, vypadá to na jasnou záležitost. Ne tak v duelu přeboru Plzeňského kraje předposledních Příkosic s vedoucím mužstvem z Kolovče. Lídr se sice dostal do vedení 2:0, gólem v nastaveném čase ale o něj přišel a reputaci musel zachraňovat až v penaltovém rozstřelu. Podívejte se na momenty 20. kola na přiloženém videu.

Nejprve to vypadalo na předpokládaný průběh, pak mohli diváci na příkosickém stadionu sledovat nečekanou zápletku a nakonec Koloveč vybojovala dva body.

Tak lze shrnout tento zápas. Příkosice vs. Koloveč 2:2, na pen. 3:4.

Do vedení šli hosté po třinácti minutách hry. Šlajs si narazil se spoluhráčem a pelášil na příkosického gólmana. Toho sice napoprvé neprostřelil, ale na druhý pokus se mu to povedlo a stal se premiérovým střelcem zápasu.

Koloveč vedla 2:0 po další čtvrthodině. Hosté využili herní převahy v pokutovém území a úspěšným autorem další branky se stal Šperl.

Jenže pak přišla závěrečná pasáž hry a patnáctý celek tabulky vykouzlil drama.

Nejprve v 76. minutě napřáhl z dálky Lisý a v první minutě nastavení ten samý hráč přesně hlavičkoval po centru zprava - 2:2!

Podle místních pravidel následoval penaltový rozstřel, v němž byli v poměru 4:3 úspěšnější hosté. Přesto se Příkosice postaraly o překvapení kola.

Výsledky 20. kola: Příkosice - Koloveč 2:2, na pen. 3:4, Klatovy - Chotíkov 0:0, na pen. 4:2, Hor. Bříza - Stod 1:0, Rapid Plzeň - Nepomuk 3:0, Horažďovice - Přeštíce 1:1, na pen. 4:5, Rokycany B - Bolevec 1:1, na pen. 3:2, Holýšov - Vejprnice 0:5, Domažlice B - Luby 1:1, na pen. 8:9.

1. Slavoj Koloveč 20 15 5 0 78:21 54
2. SK Slavia Vejprnice 20 12 2 6 48:27 39
3. ZKZ Horní Bříza 20 13 7 44:36 39
4. SK Klatovy 1898 20 11 3 6 33:28 37
5. TJ FC Chotíkov 1932 20 9 5 6 54:34 33
6. FK Horažďovice 20 10 2 8 35:33 32
7. Přeštice 20 9 3 8 28:28 32
8. SKP Rapid Sport 20 9 3 8 34:34 31