• 0
Co víc si přát než bleskovou trefu? Přesně tím se řídili fotbalisté Moravan v duelu 20. kola přeboru Pardubického kraje proti Heřmanovu Městci. Poprvé se prosadili přesně padesát pět vteřin po úvodním hvizdu a protože pak pálili ještě třikrát a ani jednou neinkasovali, získali všechny tři body. Podívejte se na video.

A jak padl "rychlogól" na hřišti Moravan?

Nejprve si jeden z domácích hráčů pohrál se svým strážcem a následně přesně odcentroval na Nováka, který z voleje otevřel skóre utkání.

Už ve 12. minutě prohrával Heřmanův Městec o dvě branky. Domácí měli výhodu rohového kopu, přenesli hru na zadní tyč, kde byl volný Formánek, jenž se hlavou nemýlil.

Na další trefy si museli diváci počkat až do druhé půle. V její první patnáctiminutovce dal výsledku dvěma góly konečnou podobu Kříž.

Gól číslo 1, 51. minuta, 3:0. Moravanský fotbalista kolmicí vyslal Kříže dopředu, ten měl sice problém jak s bekem, tak brankářem, ale nakonec stejně dopravil míč do sítě.

Gól číslo 2, 59. minuta, 4:0. Kříž se zorientoval ve skrumáži před hostující brankou a tentokrát střílel hlavou.

Moravany jsou tak po této vysoké výhře na šestém místě tabulky a na vedoucí duo Choceň - Česká Třebová ztrácí čtrnáct bodů.

První Choceň zdolala rezervu Svitav 2:0, zatímco druhá Česká Třebová jen remizovala v Třemošnici 0:0. Navíc má současný lídr pardubického přeboru duel s Dolním Újezdem k dobru.

Výsledky 20. kola (19. hraného): Letohrad B - Lanškroun 2:3, Holice - Hlinsko 1:0, Chrudim B - Dol. Újezd 1:1, Žamberk - Pardubičky 1:0, Choceň - Svitavy B 2:0, Třemošnice - Č. Třebová 0:0, Moravany - Heřmanův Městec 4:0, Polička - Litomyšl 0:2.

1. FK Agria Choceň 18 13 3 2 43:9 42
2. FK Česká Třebová 19 13 3 3 40:14 42
3. FC Hlinsko 19 11 1 7 29:24 34
4. SK Pardubičky 19 10 1 8 28:24 31
5. Sportovní kluby Polička 19 9 4 6 27:24 31
6. Sokol Moravany 19 8 4 7 37:30 28
7. MFK Chrudim B 19 8 4 7 27:21 28
8. TJ Lanškroun, fotbalový oddíl 19 7 5 7 27:26 26