• 0
Přebor Karlovarského kraje nabízí zajímavou zápletku. Druhé Mariánské Lázně porazily v rámci 16. kola třetí Ostrov 4:2 a protože vedoucí Nové Sedlo neudrželo nadějné vedení 2:0 proti fotbalistům Toužimi a zápas nakonec ztratilo v poměru 2:3, jsou mezi prvními třemi celky jen minimální bodové rozdíly. Podívejte se na sestřihy vybraných zápasů na přiloženém videu.

Na čele tabulky jsou minimální, respektive žádné bodové rozdíly. Nové Sedlo i Mariánské Lázně mají shodně 37 bodů a o pořadí v tuto chvíli rozhoduje skóre.

Vedoucí celek tabulky prožil v Toužimi opravdu smolný zápas (z technických důvodů sestřih tohoto utkání na přiloženém videu chybí). Do vedení se dostal už v 5. minutě, a o necelých deset minut později po přímém kopu měl dokonce dvougólový náskok.

"Po slibném úvodu se nepodařilo přidat uklidňující třetí branku a domácí svým tradičním stylem (standardky a vše nakopávat do pokutového území) dostali šanci a zcela zadarmo srovnali ve druhém poločase na 2:2," referuje o zápase klubový web Nového Sedla.

Vše spělo podle místních pravidel k rozuzlení v penaltovém rozstřelu, jenže přišla druhá minuta nastavení a z dorážky po přímém kopu se prosadil Drabík.

V jarní části sezony karlovarského přeboru se mimořádně daří Staré Roli. Ve třetím zápase vybojovala třetí vítězství a to poslední bylo nejpřesvědčivější. Na hřišti osmého Chebu totiž předvedla ofenzivní smršť a zvítězila vysoko 7:1.

Z nebezpečného pásma sestupu pomalu unikají fotbalisté Horního Slavkova, kteří v důležitém záchranářském souboji porazili Františkovy Lázně na jejich půdě 5:2.

Výsledky 16. kola: Nejdek - Lomnice 1:1, na pen. 4:2, Mar. Lázně - Ostrov 4:2, Král. Poříčí - Chodov 1:0, Cheb - St. Role 1:7, Fr. Lázně - Hor. Slavkov 2:5, Toužim - Nové Sedlo 3:2, Citice - Březová 1:3.

1. Baník Union Nové Sedlo 16 10 4 2 47:19 37
2. FC Viktoria Mariánské Lázně 16 11 2 3 42:18 37
3. FK Ostrov 16 11 1 4 45:26 34
4. FK Olympie Březová 15 10 1 4 54:27 31
5. SK Toužim 16 8 3 5 58:34 29
6. DDM Stará Role 16 8 2 6 43:31 27
7. FK Nejdek 15 7 2 6 31:32 24
8. FC Cheb 16 6 2 8 33:43 21