• 0
Spoustu gólů si užili diváci, kteří zavítali na některé duely 18. kola přeboru Jihomoravského kraje. Překvapila třeba Kuřim, která deklasovala fotbalisty Kyjova 6:1, nebo Bzenec proti Ratíškovicím (6:0) anebo také Moravský Krumlov na hřišti Rajhradu, kde vyhrál 5:1. Podívejte se na sestřihy jednotlivých zápasů na přiloženém videu.

Vstup do jarní části sezony se Kyjovu obzvlášť nevydařil. Nejprve inkasoval "sedmičku" od Sparty Brno a teď? Výprask na půdě Kuřimi, která jednoznačně vyhrála 6:1.

"Co se nasazení týče, tak jsme předvedli úplně něco jiného než v Mutěnicích (tam Kuřim prohrála těsně 0:1 - pozn. red.), kde jsme měli až přílišný respekt ze soupeře. Vytvářeli jsme si šance a už v 21. minutě vedli 3:0. Soupeř sice na začátku druhého poločasu snížil, ale hned za minutu zvýšil Honza Janda a pak jsme přidali další dvě branky," popsal výhru kouč Kuřimi Ivo Peřina pro jihomoravskyfotbal.cz.

I Bzenec měl snový vstup do utkání. Ratíškovice se sotva stačily rozkoukat a po deseti minutách hry už měly manko dvou branek. A po další desetiminutovce už vedl Bzenec o tři góly, když Kasala předvedl učebnicové vyšachování hostující obrany.

Brankové hody ovšem netěšily domácí fanoušky Rajhradu. Ten totiž podlehl Moravskému Krumlovu 1:5, když rozhodly především dvě slepené trefy Čepery uprostřed prvního poločasu.

Pořekadlo, že "účel světí prostředky", naplnil lídr z Mutěnic. Ten sice vyhrál "jenom" 2:0 na půdě Ráječka, devítibodový náskok v čele tabulky na druhé Vojkovice je však více než příjemný.

Výsledky 18. kola: Bosonohy - Ivančice 1:1, Sparta Brno - Jevišovice 3:0, Kuřim - Kyjov 6:1, Ráječko - Mutěnice 0:2, Bzenec - Ratíškovice 6:0, Rajhrad - Mor. Krumlov 1:5, Rousínov - Novosedly 4:2, IE Znojmo - Vojkovice 2:4.

1. FK Mutěnice 18 14 2 2 40:13 44
2. SK Vojkovice 18 11 2 5 35:25 35
3. FC Sparta Brno 18 10 3 5 52:28 33
4. FK SK Bosonohy 18 8 7 3 37:23 31
5. Sokol Jevišovice 18 9 3 6 31:25 30
6. Sokol Novosedly 18 9 3 6 30:25 30
7. SK Olympia Ráječko 18 8 4 6 45:26 28
8. FK IE Znojmo 18 8 2 8 30:37 26