• 0
Kdo až dosud hrál s fotbalisty Dražic, musel počítat s nulovým ziskem. Zavedenou praxi této sezony přeboru Jihočeského kraje změnilo až 20. kolo a zápas lídra této soutěže s Veselím nad Lužnicí. Výsledek? 1:1. Podívejte se na video.

Tato remíza však Dražice nemůže nijak ohrozit, jejich náskok deset kol před koncem na druhé Roudné je dvacet jedna (!) bodů.

Jak se zrodila remíza s Veselím nad Lužnicí?

Domácí Dražice vstoupily do utkání lépe a také se jako první prosadily. Ve 13. minutě měly výhodu rohového kopu, míč propadl do malého vápna, kde se nejlépe zorientoval Kromka a stal se autorem 59. gólu Dražic v této sezoně.

Od 50. minuty sice hráli hosté o deseti, paradoxně je ale toto oslabení posílilo.

"Naši hráči se od tohoto okamžiku semkli a podali ve zbytku zápasu skvělý výkon. Nejenže jsme vyrovnali po jasné ruce ve vápně, ale aktivitou jsme se dostali do dalších slibných příležitostí, ale hlavně jsme domácí nepustili do žádné šance nebo tlaku," popsal zbytek utkání trenér Veselí nad Lužnicí Roman Lukáč pro jihoceskyfotbal.cz. Pokutový kop proměnil v 55. minutě Sokolt.

"Hrálo se klasické derby, ve kterém převládla bojovnost. První poločas jsme byli lepší my a po zásluze jsme vedli. Druhý poločas nám paradoxně ublížilo vyloučení a Veselí zaslouženě vyrovnalo. Bod bereme," zhodnotil duel kouč Dražic Pavel Janouch.

Posledním týmem jihočeského přeboru zůstávají Bavorovice, kterým se nedařilo na hřišti Třeboně, kde prohrály vysoko 0:4.

Výsledky 20. kola: Dražice - Veselí n. L. 1:1, Třeboň - Bavorovice 4:0, Dačice - Sedlice 1:1, Roudné - Rudolfov 3:3, Lažiště - Hluboká 1:1, Prachatice - Písek B 1:0, Jankov - Osek 0:3, Čimelice - Soběslav 2:1.

1. Dražice 20 19 1 0 59:16 58
2. Malše Roudné 20 11 4 5 50:30 37
3. Hluboká n.Vltavou 20 11 3 6 44:25 36
4. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 20 9 7 4 33:24 34
5. Sokol Sedlice 20 9 5 6 23:24 32
6. Jiskra Třeboň 20 10 1 9 32:29 31
7. SK Jankov 20 8 4 8 32:29 28
8. TJ Osek 20 8 3 9 34:30 27