Jakub Kindl (4) slaví se spoluhráči z Detroitu Red Wings svůj gól.

Jakub Kindl (4) slaví se spoluhráči z Detroitu Red Wings svůj gól. | foto: AP

Kindl dal gól Pittsburghu, New Jersey je definitivně bez play-off

• 41
Hokejový obránce Jakub Kindl se svou druhou trefou sezony podílel na remíze 3:3 mezi Detroitem a Pittsburghem. O vítězi nakonec rozhodovaly až nájezdy, ve kterých uspěli domácí Penguins. I přes konečnou porážku však Red Wings nabyli jistoty účasti v play-off stejně jako Columbus, jenž vyhrál 3:1 v Dallasu. Washington s Ovečkinem a New Jersey s Jágrem jsou tak definitivně bez šance na účast ve Stanley Cupu.

Hvězdou středečního souboje mezi Pittsburghem a Detroitem nemohl být vyhlášen nikdo jiný, než domácí obránce Kris Letang. Do sestavy Penguins se totiž vrátil po deseti týdnech rekonvalescence poté, co prodělal mozkovou příhodu.

1. David Krejčí (BOS), 78z. - 66b. (17+49)
2. Jaromír Jágr (NJD), 79z. - 64b. (24+40)
3. Ondřej Palát (TBL), 79z. - 57b. (22+35)
4. Jakub Voráček (PHI), 79z. - 57b. (21+36)
5. Patrik Eliáš (NJD), 62z. - 51b. (17+34)
6. Jiří Hudler (CGY), 72z. - 51b. (16+35)
7. Radim Vrbata (PHX), 77z. - 50b. (20+30)
8. T. Plekanec (MTL), 79z. - 43b. (20+23)
9. Aleš Hemský (OTT), 72z. - 42b. (13+29)
10.M. Frolík (WPG), 79z. - 41b. (14+27)

Šestadvacetiletý ofenzivně laděný obránce se hned zapsal do statistik, když ve třetí třetině po jeho akci úspěšně dorážel na průběžných 3:2 Jussi Jokinen. Detroitu se však v čase 58:45 tečovanou střelou Riley Sheahana podařilo srovnat a o vítězi se rozhodovalo nakonec až v penaltách.

V nich se jako jediný prosadil opět domácí Jokinen. Fanoušky pobavil také gólman Marc-Andre Fleury, jenž v první sérii akrobatickým zákrokem vychytal Daniela Alfredssona. "Hráči na střídačce to přirovnávali ke stylu Haška, jakým způsobem lapačkou zastavil ten puk. Nevím, jestli jsem od něj vůbec někdy viděl podobně akrobatický zákrok," komentoval průběh nájezdů kouč Pittsburghu Dan Bylsma.

V úvodu zápasu ale měli mírně navrch hostující Red Wings, které dvakrát poslali do průběžného vedení Slovák Tomáš Jurčo a český bek Jakub Kindl. Nakonec si ale Detroit odvezl pouze bod, i ten však týmu stačil na zajištění 23. účasti v play-off za sebou. Jedná se o nejdelší sérii mezi aktivními týmy nejen v NHL, ale i ve všech z hlavních čtyř sportovních lig v USA (NHL, NBA, NFL, MLB).

Columbus uspěl po Phoenixu i proti Dallasu a slaví play-off

Výhry z úterního a středečního představení shodou okolností nad týmy, které se v Západní konferenci mezi sebou přetahují o poslední volné místo do play-off, definitivně zajistily hokejistům Columbusu účast ve Stanley Cupu. Na výhru 4:3 po prodloužení nad Phoenixem totiž o den později Blue Jackets navázali triumfem 3:1 z ledu Dallasu.

Columbus se tak zlepšil na 91 bodů a vyrovnal v tabulce Východní konference Detroit a Philadelphii. Poslední zápasy základní části tak určí již jen konečné pořadí v rámci elitní osmičky Východu, kde se neprobojovali finišující celky Washingtonu a New Jersey s českým triem Jágr - Eliáš - Židlický.

O všem podstatném rozhodla první třetina, do které již hosté nastupovali za stavu 1:0. Utkání se totiž dohrávalo po přerušení z 10. března, kdy v rozehrané partii za nejtěsnějšího vedení Blue Jackets na střídačce Dallasu zkolaboval Rich Peverley. Už po 99 vteřinách hry zvyšoval skóre Artěm Anisimov a třetí gól rozjetý Columbus přidal využitou přesilovkou z hole Marka Letestua.

Dallas, jenž v dalším průběhu utkání již jen korigoval skóre trefou Trevora Daleyho, zůstává se ziskem 89 bodů na osmé příčce Západní konference. Devátý Phoenix má dvoubodovou ztrátu, ale disponuje jedním startem k dobru. Mezi oběma celky se v závěru základní části rozhodne o posledním účastníkovi letošního play-off.

Calgary zakončuje sezonu ve vítězném stylu

Už čtvrtou výhru v řadě si připsali hokejisté Calgary. Přestože sezonu pouze dohrávají a v tabulce Západní konferenci jim patří až předposlední třináctá pozice vyšlápli si v posledních dnech postupně na Tampu Bay, Floridu, New Jersey a naposledy výsledkem 4:3 po samostatných nájezdech i na Los Angeles.

Flames, hrající bez zraněného obránce Ladislava Šmída, si i díky jedné asistenci Jiřího Hudlera vypracovali třígólové vedení. Prosadili se T.J. Galiardi, nováček Sean Monahan a Matt Stajan. Favorizované Kings vrátili do hry až Jarret Stoll, Anže Kopitar a Dwight King, jenž si vynutil prodloužení a následné nájezdy gólem z 53. minuty.

V úvodních třech sériích penalt se prosadili dva hráči, domácí Hudler a za Kings Marián Gáborík. Rozhodnutí nabídla až čtvrtá dvojice, v níž talentovaný Monahan předčil zkušenějšího Mika Richardse.

Chicago - Montreal 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
51. Morin, 60. Hossa, 61. Sharp - 48. Weise, 51. Bouillon. Střely na branku: 28:30. Diváci: 21 571.

Pittsburgh - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
30. a 37. Neal, 50. a rozhodující sam. nájezd J. Jokinen - 11. Jurčo, 35. Kindl, 59. Sheahan. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18 620.

Dallas - Columbus 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
49. Daley - 1. Horton, 2. Anisimov, 14. Letestu. Střely na branku: 34:25. Diváci: 16 125.

Calgary - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
25. a rozhodující sam. nájezd Monahan, 12. Galiardi (Hudler), 36. Stajan - 37. Stoll, 37. Kopitar, 53. King. Střely na branku: 18:44. Diváci: 19 289.

Anaheim - San Jose 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
24. a 30. Maroon, 20. Perry, 37. Beleskey, 59. Silfverberg - 19. Demers, 28. Couture. Střely na branku: 30:38. Diváci: 17 322.