• 0
Nedohodl se s prvoligovými Teplicemi na prodloužení smlouvy a nyní hraje jedenadvacetiletý fotbalový středopolař z Bosny Aldin Čajič za třetiligový Chomutov. A v jeho dresu se mu v duelu 22. kola proti Králově Dvoru dařilo, na výhře 3:0 se podílel dvěma trefami. Podívejte se na video.

Diváci se gólů na chomutovském stadionu dočkali až v závěrečné dvacetiminutovce.

Jako první se v 71. minutě prosadil útočník Szmek, který hlavou usměrnil míč do branky po volném kopu.

A poté přišly Čajičovy (o jeho odchodu z Teplic čtěte více ZDE) chvíle.

V 78. minutě to sice vypadalo, že po odkopu hostujícího gólmana Michni se dostanou k balónu hosté a zaútočí, jenže takřka vzápětí se ho zmocnili domácí. Dostal se až právě k Čajičovi, jenž ze strany Michňu prostřelil.

O devět minut později ten samý hráč zvýšil na konečných 3:0. Postupoval na branku Králova Dvora ze stejné strany, Michňu ovšem tentokrát efektně obešel a zakončil do prázdné branky.

O KROK BLÍŽ. K míči má blíž teplický Aldin Čajič než Josef Hušbauer z Ostravy.

"Ty dva góly, které jsem dal, byly podle mě stoprocentní šance a opravdu jsem je musel proměnit," řekl po utkání Čajič klubovému webu.

Chomutov tak ve svém třetím jarní duelu na domácím hřišti potřetí zvítězil v poměru 3:0 a je na pátém místě tabulky.

Tu nově vedou středočeské Jirny, které nejprve o víkendu zdolaly Kolín gólem z 90. minuty 1:0 (trefil se krajní bek Hájek) a poté ve středu v dohrávce 20. kola porazily Převýšov 4:2.

Jirny se tak staly po Spartě B, Čáslavi, Štěchovicích, Převýšovu a Kolínu šestým celkem, který se v tomto ročníku třetí nejvyšší soutěže objevil v čele.

Navíc mezi prvním a šestým celkem je nyní pouze tříbodový rozdíl. Kdo povládne ČFL po příštím kole?

Výsledky 22. kola: Chomutov - Kr. Dvůr 3:0, Roudnice - Meteor Praha 3:0, Kunice - Sparta Praha B 3:0, Admira Praha - Chrudim 1:0, K. Vary - Strakonice 2:1, Jirny - Kolín 1:0, Štěchovice - H. Měcholupy 0:0, Zápy - Domažlice 1:2, Čáslav - Převýšov 0:0.

Dohrávka 20. kola: Jirny - Převýšov 4:2.

1. SK Viktorie Jirny 22 11 7 4 36:26 40
2. FK Kolín 22 11 5 6 34:20 38
3. FK Čáslav 22 11 5 6 35:24 38
4. MFK Chrudim 22 11 4 7 42:27 37
5. FC Chomutov 22 11 4 7 41:28 37
6. AC Sparta Praha B 22 11 4 7 35:29 37
7. SK Převýšov 22 9 5 8 34:26 32