• 0
Fotbalisté Dobrovic ztrácí v dostizích o triumf v divizi B. Poté, co v duelu 20. kola na hřišti Dvora Králové pouze remizovali 1:1 a vedoucí Nová Paka deklasovala rezervu druholigových Pardubic 5:1, činí jejich ztráta na první příčku už osm bodů. Jak Dobrovice ztratily body? Podívejte se na video.

Vstup do utkání měly přitom hostující Dobrovice více než parádní, když se z gólu radovaly už po sedmi minutách. To se prezentovaly pohlednou akcí po zemi.

Po krátkých přihrávkách a jedné ztrátě míče se balónu zmocnil Křelina, jenž předvedl rychlý náběh a následný sprint, který zakončil povedenou - a hlavně gólovou - střelou.

Dlouho to vypadalo, že Dobrovice si připíšou nejenom tři body, ale taky si polepší v tabulce pravdy.

Jenomže přišla 81. minuta a proměněný pokutový kop Podolníka - 1:1.

"Remíza je zasloužená. Bohužel jsme brzy prohrávali, ale pak jsme hru vyrovnali a ve druhé půli byli i aktivnější. Soupeř patří k nejlepším v soutěži a tak jsme rádi, že jsme s ním ani v jednom zápase neprohráli," neskrýval nadšení z vybojovaného bodu kouč domácích Stanislav Ježek pro klubový web.

Vítězství Nové Paky se zrodilo hned zkraje střetnutí s rezervou Pardubic. Nejprve se ve 3. minutě trefil Janda, za necelých deset minut sice Pardubice B srovnaly skóre zásluhou Hundáka, jenže o minutu později vrátil domácím vedení Macháček, který ve 24. minutě pálil ještě jednou a Nová Paka vedla 3:1. Zbylé dvě branky padly v závěrečné půlhodině.

Poslední celek divize C se dál trápí. Rapid Liberec utrpěl debakl s Trutnovem (0:6) a na patnáctý Železný Brod má devítibodovou ztrátu.

Výsledky 20. kola: Žel. Brod - Náchod 0:4, Vysoké Mýto - Ústí nad Orlicí 1:0, Jablonec n. J. - Svitavy 4:1, Živanice - K. Hora 1:0, R. Liberec - Trutnov 0:6, Turnov - Letohrad 0:1, Dvůr Králové - Dobrovice 1:1, Nová Paka - Pardubice B 5:1.

1. 1.FK Nová Paka 20 15 4 1 59:19 49
2. FK Dobrovice 20 12 5 3 45:19 41
3. FK Pěnčín-Turnov 20 11 4 5 44:25 37
4. Sokol Živanice 20 9 4 7 30:23 31
5. Dvůr Králové 20 9 4 7 29:37 31
6. Sparta Kutná Hora 20 9 2 9 37:25 29
7. FK OEZ Letohrad 20 9 2 9 28:31 29
8. Svitavy 20 8 4 8 37:37 28