Olomouc - Bohemians 2:1, domácí udělali důležitý krok za záchranou

• 0
Záchranářský duel s Bohemians 1905 rozhodli fotbalisté Olomouce ve druhém poločase. Důležité vítězství jim přinesla trefa záložníka Martina Pospíšila a vlastní gól obránce Daniela Krcha. V úplném závěru už jen snížil Jakub Hora.

Sigma se dočkala výhry po pěti kolech a poskočila v tabulce ze čtrnáctého na desáté místo, pět bodů od svého soupeře, který je společně s Ostravou dál na sestup. Klokani utrpěli ve čtvrtém zápase pod novým koučem Luďkem Klusáčkem první prohru.

"Body z Olomouce nám mohly pomoct, nepovedlo se, nyní nás čeká další klíčové utkání s Teplicemi, které musíme vyhrát," mrzelo trenéra Klusáčka. Naopak v kabině Sigmy si hodně oddechli.

"Pro nás je to velmi důležité vítězství. Nic jiného než tři body nás nezajímalo. Výkon určitě nebyl dobrý, moc se nám nedařilo kombinovat. Naštěstí jsme dvě branky dali a výhru vybojovali," řekl olomoucký stoper Pavel Dreksa.

Na hře obou týmů bylo patrné, o jak důležitý zápas jde. Ani jeden z nich nechtěl udělat chybu a diváci, kteří měli po debaklu Sigmy 0:5 v Jihlavě vstup za 20 korun, příliš zajímavých šancí v úvodu neviděli.

Jako první zahrozila po devíti minutách Sigma. Schulmeister napřáhl za vápnem a donutil Berkovce vyrazit míč na roh. Po jeho rozehrání pálil Nepožitek vedle.

Ve dvanácté minutě mohli otevřít skóre hosté. Pauschek se protáhl do vápna, poslal přízemní centr před branku, Lietava ale trefil jen nohy gólman Zlámala. Slovenský útočník, který ještě na podzim oblékal olomoucký dres, jen potvrdil, že se mu v poslední době střelecky nevede.

Důležitost zápasu v první půli více svazovala nohy Hanákům a překvapivě víc tak drželi míč "Klokani". Žádnou další větší možnost si ale do přestávky nevypracovali.

Do druhé půle vstoupila Olomouc mnohem aktivně a vytvořila si územní převahu. Hned ve 46. minutě se balon odrazil k Depetrisovi a obránce Pauschek v poslední chvíli srazil jeho pokus na roh.

Za sedm minut už Sigma vedla. Pospíšil prošel přes dva hostující hráče, navedl si míč na střed těsně za vápno a přízemnou střelou k tyči překonal Berkovce. Bohemians inkasovali po 370 minutách a dostali vůbec první gól ve čtvrtém duelu pod koučem Klusáčkem. V předchozích třech duelech uhráli dvě bezbrankové remízy a jednu výhru 1:0.

"Naše mužstvo hrálo až do inkasované branky dobře, nenechali jsme se zatlačit. Bohužel jsme však nechali dát Sigmu tu první branku," litoval Klusáček. "Proti Bohemce se hraje velmi složitě, nakonec se nám podařilo trpělivostí dát první gól, který rozhodl," souhlasil olomoucký kouč Zdeněk Psotka.

Po hodině hry měl na hlavě vyrovnání Nerad. V dobré pozici ale mířil mimo a ukázal, proč mají "klokani" nejhorší ofenzivu v lize. Dvacet minut před koncem si domácí pojistil vedení, byť s výraznou pomocí hostů.

Po dlouhém výkopu gólmana Zlámala nacentroval před branku Varadi a Krch ve snaze odvrátit míč na roh hlavou trefil horní roh vlastní branky. "Moje vlastní branka nám samozřejmě nepomohla, ale měl jsem za sebou Depetrise, musel jsem to odvrátit, chtěl jsem hlavičkovat přes branku, bohužel jsem to zavěsil tak, že náš brankář Berkovec neměl žádnou šanci," popisoval Krch.

Bohemians se ještě snažili zdramatizovat závěr, snížení ale přišlo příliš pozdě. Po Horově samostatné akci a přesném zakončení pod břevno už hostům na srovnání nezbyl čas.