Jihlava - Mladá Boleslav 2:1, Jarolímův tým prohrál po sedmi kolech

• 5
Série neporazitelnosti Mladé Boleslavi je u konce. Tým trenéra Karla Jarolíma prohrál v 23. kole první ligy v Jihlavě 1:2, a tak se k jeho třetímu místu opět přiblížily Teplice s Libercem. Boleslav padla po sedmi kolech, naopak Jihlava zvítězila potřetí za sebou.

Mladoboleslavští zakončili nevydařený týden, ve kterém vypadli i z Poháru České pošty. Naopak Jihlava už pošesté ze sedmi jarních zápasů bodovala zásluhou gólů Jungra a Harby. Za hosty už jen snižoval Koreš.

Přitom to byla právě Boleslav, kdo měl první velkou šanci, ale střelce ze čtyř z posledních pěti soutěžních zápasů Boleslavi Ščuka vychytal brankář Hanuš.

Středočeši měli více ze hry, územní převahu, ale Vysočina spoléhala na rychlé brejky. Jeden takový mohl do úspěšného konce dotáhnout domácí kapitán Vaculík po přihrávce Harby, ale trefil jen vybíhajícího brankáře Diviše.

Ve 26. minutě měla obrovskou šanci Mladá Boleslav, když domácí Mikula poslal Hanušovi krátkou malou domů, míče se zmocnil jihlavský odchovanec v dresu Středočechů Štohanzl, který šel sám na branku.

Rychlý Hanuš mu ale dovolil jen přihrát na Koreše, jehož hlavičku zneškodnil na brankové čáře Mikula, který tak napravil svou chybu.

"To byl klíčový moment zápasu. Štohanzl šel sám na Hanuše, ale gólman nás podržel. To nám umožnilo jít do vedení," řekl po zápase trenér Jihlavy Petr Rada.

Místo toho udeřila Jihlava, když Jungr dokázal ve vápně špičkou kopačky přehodit Diviše po přihrávce Vaculíka. Jungr se tak pasoval na muže zápasu, po přestávce se navíc proměnil v nahrávače. Už po pěti minutách posunul míč na volného Harbu, který rovněž jen dloubnul míč přes Diviše a vstřelil svůj 11 ligový gól v tomto soutěžním ročníku.

"To byl druhý zlomový moment utkání, že jsme hned v úvodu druhé půle inkasovali druhý gól po naší fatální chybě. Pak už to bylo složité," řekl trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

"Přitom si myslím, že o výsledku mohlo být rozhodnuto v náš prospěch už během první půle, ale bohužel jsme shořeli na tom, že jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance," dodal.

Po hodině hry vrátil hosty zpátky do hry Koreš, který si hezky zpracoval přihrávku Jarolíma a trefil se přesně k tyč. Jihlava už se ale ubránila a již je téměř zachráněná.

"Opět už po několikáté jsme inkasovali zbytečnou branku, která Boleslav vrátila zpátky do hry. naštěstí jsme to už udrželi. Samozřejmě za vítězství a tři body jsme velmi rádi. Podle mého je Mladá Boleslav nejtěžší soupeř ze špičky tabulky, se kterým jsme zatím na jaře hráli," dodal Rada, jehož svěřenci se na jaře utkali už s Teplicemi, Libercem či v poháru s Plzní.