• 0
Nejprve to vypadalo na povedený start jarní části sezony, pak to zavánělo zklamáním a nakonec? Relativní úspěch. Fotbalisté Luhačovic totiž v přeboru Zlínského kraje remizovali 2:2 s Rožnovem pod Radhoštěm, a i po 15. kole vedou tabulku. Podívejte se na video.

Domácí Luhačovice se ujaly vedení v 28. minutě. Rožnovský brankář nešťastně vyběhl ve snaze zneškodnit střelu, dotyčného hráče sice vykryl, ale obránci před ním ani on samotný se pak nestačili zformovat a O. Červenka vstřelil úvodní trefu zápasu.

Hosté skóre otočili v druhé půli. Hned v první minutě po poločasové přestávce přesně pálil Fuksa, jehož spoluhráč udělal krásnou kličku luhačovickému gólmanovi, dokonale ho zmátl a následně poslal zpětnou přihrávkou míč na Fuksu a ten vyrovnal.

V 86. minutě se Rožnov pod Radhoštěm radoval podruhé a zdálo se, že míří za vítězstvím. Prosadil se M. Maléř, který se obtočil a zblízka poslal míč do sítě.

Luhačovice ovšem zachránily alespoň bod v nastavené čase. Po dlouhém nákopu a přiťuknutí se balón dostal k D. Červenkovi. Ten byl před gólmanem úplně volný, jenže střela mu nesedla.

Ani brankář nestačil míč vyrazit na roh, proto se ho opět zmocnil D. Červenka a tentokrát už měl takřka z nulového úhlu štěstí.

Luhačovice tak uhájily první příčku v tabulce, jen o bod jsou za nimi Velké Karlovice. Na chvostu zůstává s jedenácti body Chropyně, jež remizovala ve Fryštáku 2:2.

Výsledky 15. kola: Boršice - Vigantice 2:0, Provodov - Kateřinice 5:2, Bystřice p. H. - Holešov 2:2, Luhačovice - Rožnov p. R. 2:2, V. Karlovice - Vizovice 2:0, Fryšták - Chropyně 2:2, Morkovice - Spytihněv 2:3.

1. FK Luhačovice 15 10 2 3 36:23 32
2. FC V. Karlovice+Karolinka 15 10 1 4 28:19 31
3. FK Vigantice 15 8 2 5 25:22 26
4. FK Bystřice p.Hostýnem 15 7 4 4 37:21 25
5. Slovácká Sparta Spytihněv 15 8 1 6 29:19 25
6. SK Boršice 15 7 3 5 28:20 24
7. Sokol Kateřinice 15 7 2 6 34:28 23
8. FC RAK Provodov 15 7 1 7 32:35 22