• 0
Fotbalisté Nepomuku se sice v 19. kole přeboru Plzeňského kraje dostali v 10. minutě zásluhou využitého volného přímého kopu do vedení, ale ještě do poločasové přestávky o něj proti Horažďovicím přišli a zápas prohráli. Jejich jediná branka v utkání byla výsledkem nedůrazu hráčů protivníka. Podívejte se na video.

Poté, co jeden z domácích hráčů poslal míč po volném přímém kopu přímo na horažďovického gólmana, ho jemně tečoval hostující bek, ale brankář balón reflexivně vyrazil.

Zmocnil se ho další obránce Horažďovic, který ale ve zpracování nebyl příliš důrazný, jeden z protihráčů ho o míč obral a poslal na volného Rouse, který se odpoutal od dotírajícího hostujícího fotbalisty a zblízka propálil gólmana - 1:0.

Horažďovice vyrovnaly za čtrnáct minut, když pokutový kop s přehledem proměnil Forman, a obrat dokonaly ve 39. minutě zásluhou Janouškovce, jenž se po přiklepnutí zprava prezentoval efektní akrobatickou střelou.

Hosté tak potvrdili pozici papírového favorita a v tabulce plzeňského přeboru jim patří šestá příčka. Na vedoucí Koloveč ztrácí 21 bodů.

První tým této soutěže opět nezaváhal, vyhrál po patnácté v sezoně, když čtvrté Klatovy porazil rozdílem třídy 4:0.

Výsledky 19. kola: Chotíkov - Rokycany B 4:0, Bolevec - Holýšov 2:0, Vejprnice - Hor. Bříza 2:3, Stod - Rapid Sport 1:0, Nepomuk - Horažďovice 1:2, Přeštice - Domažlice B 1:0, Luby - Příkosice 4:2, Koloveč - Klatovy 4:0.

16. Slavoj Stod 19 6 0 13 22:47 18

Fotbalové EURO 2024 se bude hrát od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků bude rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže, který vzejde z čtveřice Řecko, Gruzie, Kazachstán a Lucembursko.