• 0
Tahle série bere dech. Devatenáct odehraných zápasů, devatenáct vítězství. Pochybuje ještě někdo o formě fotbalistů Dražic, kteří zcela opanují přebor Jihočeského kraje? Naposledy svou dominanci ukázali v utkání 19. kola na hřišti posledních Bavorovic. Jejich výhra 2:1 se ale vůbec nerodila lehce. Podívejte se na video.

Nerodila se lehce, ale nakonec se stejně urodila. Dražickým fotbalistům se zkrátka v této sezoně daří nad očekávání.

"To, že jsme opět dokázali zvrátit nepříznivý vývoj zápasu v náš prospěch, je určitě velké pozitivum. Opět nelze nikoho vyvýšit nad ostatní, výsledek jsme vybojovali kolektivní hrou," přidal pozápasový komentář asistent dražického kouče Lubomír Kolář pro jihoceskyfotbal.cz.

Na první gól diváci na stadionu Bavorovic čekali do úvodu druhé půle, když se trefil hostující Fiala.

Poslední tým jihočeského přeboru se nevzdával a v 75. minutě vyrovnal po pěkném fotbalovém momentu. Domácí měli výhodu trestného kopu a Kranda zakroutil míč tak dokonale, že bez jakékoliv asistence doplachtil až pod víko. Dražický gólman byl bez šance.

To jeho protějšek selhal o deset minut později v rozhodující chvíli utkání. Právě v 85. minutě hosté potvrdili famózní sezonu. Po vysokém a dlouhém balónu se k němu dostal v pokutovém území Hojdar, jenž ukázal dostatečnou razanci, přetlačil bavorovického brankáře a poslal míč do sítě.

"Pochvalu určitě zaslouží Hojdar za nebojácné podstoupení souboje s brankářem domácích, který nám přinesl vítěznou branku," dodal Kolář.

"Bylo to určitě kvalitní utkání, ale beru to tak, že jsme ztratili bod. Kluci bojovali, rvali se, aspoň bod by nám patřil," doplnil ho zklamaný trenér Bavorovic Karel Franěk.

Dražice v příštím kole přivítají Veselí nad Lužnicí, které je sice na čtvrtém místě, ale na vedoucí celek ztrácí propastných 24 bodů.

Výsledky 19. kola: Soběslav - Třeboň 1:0, Bavorovice - Dražice 1:2, Veselí n. L. - Jankov 1:0, Osek - Prachatice 0:2, Písek B - Lažiště 4:0, Hluboká - Roudné 2:1, Rudolfov - Dačice 2:2, Sedlice - Čimelice 0:2.

1. Dražice 19 19 0 0 58:15 57
2. Malše Roudné 19 11 3 5 47:27 36
3. Hluboká n.Vltavou 19 11 2 6 43:24 35
4. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 19 9 6 4 32:23 33
5. Sokol Sedlice 19 9 4 6 22:23 31
6. SK Jankov 19 8 4 7 32:26 28
7. Jiskra Třeboň 19 9 1 9 28:29 28
8. TJ Osek 19 7 3 9 31:30 24