• 0
Fotbalisté Brozan vstoupili do jarní části divize B vskutku impozantně. Jejich bilance ze čtyř zápasů je: dvě výhry a dvě remízy. V 18. kole získali bod s druhým Vyšehradem (0:0) a teď? Ani vedoucí Louňovice nedokázaly najít recept na získání tří bodů, vzájemný duel skončil smírně 1:1. Podívejte se na video.

"Škoda, mohli jsme mít i víc. Ovšem na druhou stranu je třeba přiznat, že Louňovice mají asi nejlepší mančaft v soutěži. Jsou tam mladí, běhaví i vysocí hráči. Zápas se mohl líbit. Celkově vzato remíza asi odpovídá," řekl sportovní manažer Brozan Ján Kudlička pro klubový web.

Hostující Louňovice se ujaly vedení po pětadvaceti minutách hry. Krajní bek Běhounek se dostal k míči asi šestnáct metrů před brankou a nepříliš prudkou přízemní ranou poslal hosty do vedení.

"Čekal nás těžký a důrazný soupeř, který zanechal už minulý zápas na Vyšehradě velmi dobrý dojem. Bylo jasné, že moc branek padat nebude," doplňuje zápasové hodnocení kouč Louňovic Karel Jeřábek pro klubový web.

Mnoho branek skutečně nepadlo, přesto ještě jednu ale diváci viděli. Měli radost příznivci domácích, když v 78. minutě vyrovnal Sýkora. Nejprve měly Brozany výhodu volného přímého kopu, který sice hosté odvrátili, ale v následné rozehrávce o balón záhy přišli.

Poté domácí hráč vyslal nijak prudkou, přesto nepříjemně skákavou střelu, kterou louňovický gólman neudržel v rukavicích a míč se dostal k dobíhajícímu Sýkorovi.

Protože druhý Vyšehrad podlehl Neratovicím/Byškovicím 2:3 (rozhodující branku vstřelil v 83. minutě obránce Jína), má louňovická Slavia v čele tabulky divize B už šestibodový náskok.

Příště hraje právě s Neratovicemi/Byškovicemi. Jak dopadne toto vzájemné měření sil?

Výsledky 19. kola: Lovosice - Č. Brod 0:1, Kladno - Štětí 4:2, Loko Chomutov - Motorlet Praha 1:3, Žatec - Litol 3:1, Souš - Nový Bor 4:1, Úvaly - Aritma Praha 0:2, Neratovice-Byškovice - Vyšehrad 3:2, Brozany - Louňovice 1:1.

1. Slavia Louňovice 19 13 5 1 49:16 44
2. FK Slavoj Vyšehrad 19 12 2 5 40:22 38
3. FK Baník Souš 19 11 1 7 38:22 34
4. FK Neratovice - Byškovice 19 9 5 5 25:22 32
5. FK Motorlet Praha 19 8 5 6 32:28 29
6. FC Nový Bor 19 8 4 7 34:32 28
7. Sokol Brozany 19 6 7 6 26:21 25
8. ASK Lovosice 19 7 2 10 33:36 23