Milan Michálek z Ottawy přijímá od spoluhráčů gratulace ke vstřelenému gólu.

Milan Michálek z Ottawy přijímá od spoluhráčů gratulace ke vstřelenému gólu. | foto: Profimedia.cz

Milan Michálek dal jediný gól Ottawy, Kindl asistoval u výhry Detroitu

• 10
Hokejový útočník Milan Michálek ve středu potvrdil svou střeleckou formu z posledních dní, když dal čtvrtý gól z posledních čtyř odehraných duelů. Jeho Ottawa, které tak rapidně klesla i teoretická naděje na posun na postupové příčky do play-off, však padla s Islanders 1:2. Naopak další důležité body uhrál Detroit, jenž i díky asistenci obránce Jakuba Kindla zdolal silný Boston 3:2.

Po třech výhrách v řadě a celkové sérii pěti bodových zisků za sebou hokejisté Ottawy z průběžné 12. pozice Východní konference nevzdávali boj o posun na postupové příčky. Středeční domácí prohra s Islanders, kteří již pouze dohrávají sezonu, je však srazila dolů.

Češi v NHL:

1. Jaromír Jágr (NJD), 76z. - 64b. (24+40)
2. David Krejčí (BOS), 76z. - 63b. (16+47)
3. Jakub Voráček (PHI), 75z. - 56b. (21+35)
4. Ondřej Palát (TBL), 76z. - 53b. (19+34)
5. Patrik Eliáš (NJD), 61z. - 51b. (17+34)
6. Radim Vrbata (PHX), 75z. - 49b. (20+29)
7. Jiří Hudler (CGY), 69z. - 49b. (16+33)
8. T. Plekanec (MTL), 76z. - 41b. (20+21)
9. Martin Hanzal (PHX), 64z. - 40b. (15+25)
10.M. Frolík (WPG), 76z. - 39b. (14+25)

V zahajovací třetině hosty poslal do vedení využitou přesilovkou útočník Josh Bailey, jenž si tak zpříjemnil svůj jubilejní 400. start v NHL.

Na vyrovnání čekala střelecky aktivnější Ottawa, které vinou zranění chyběli kapitán Jason Spezza a kanonýr Bobby Ryan, až do 47. minuty, kdy si při početní převaze našel v brankovišti odražený puk Milan Michálek. Byla to jeho 17. trefa sezony a průběžně čtvrtá za stejný počet posledních duelů.

Rovněž rozhodující akce utkání se zrodila během přesilovky. Na trestné lavici v 50. minutě seděl domácí Eric Gryba, když se teprve z šesté branky sezony radoval Casey Cizikas.

Detroit v boji o play-off porazil lídra NHL z Bostonu

Přestože nastupují bez zraněného hvězdného dua Pavel Dacjuk - Henrik Zetterberg, hokejisté Detroitu mají i tak našlápnuto k prodloužení své série účastí v play-off na 23. sezonu v řadě. Ve středu to potvrdili v obzvlášť těžké zkoušce, když na domácím ledě zdolali lídra soutěže z Bostonu těsně 3:2.

Red Wings zvítězili potřetí za sebou a s průběžným ziskem 86 bodů si pojistili sedmou pozici ve Východní konference před osmým Columbusem (83 bodů) a zejména dotírajícími konkurenty 9. Torontem (82 bodů), 10. Washingtonem (81 bodů) a 11. New Jersey (80 bodů).

Favorizovaní Bruins, pro které to byla teprve druhá prohra za posledních sedmnáct zápasů, se na startu třetí třetiny ujali vedení 2:1, když se v přesilovce prosadil Carl Soderberg. Slovenská spolupráce přihrávajícího Tomáše Tatara a zakončujícího Tomáše Jurča však Detroitu v 52. minutě zajistila vyrovnání a vítězný gól na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 52:48 přidal svůj 28. zásah sezony ve velké formě hrající Gustav Nyquist, jenž od 20. ledna nasázel soupeřům nejvíc branek z celé soutěže (23 gólů).

U první trefy Red Wings v zápase z hole Tomáše Tatara si asistenci připsal i Jakub Kindl. Český obránce se tak zapsal do statistik potřetí ze stejného počtu posledních odehraných duelů a celkově má v sezoně na kontě 16 bodů (1+15).

Los Angeles nedalo šanci Phoenixu

Také na Západě se bojuje o poslední postupové pozice do play-off. Velkou šanci na účast ve Stanley Cupu má aktuálně devátý Phoenix, ve středu se však tým s českou čtveřicí Vrbata - Hanzal - Erat - Zbyněk Michálek z výhry zajišťující posun před osmý Dallas neradoval. Nad jejich síly bylo domácí Los Angeles, které potěšilo své fanoušky jasným výsledkem 4:0 a nabylo tak definitivní jistoty play-off.

Gólman Jonathan Quick na své šesté čisté konto sezony potřeboval pouze 17 zákroků. V ofenzivě se za Kings činili střelci Tanner Pearson, Drew Doughty, Jeff Carter a Anže Kopitar.

Po faulu loktem od Jordana Nolana chyběl Coyotes po značnou část úvodní třetiny centr Martin Hanzal, jenž byl se třemi střeleckými pokusy nakonec nejaktivnějším hráčem hostí.

Výsledky NHL

Ottawa - NY Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
47. M. Michálek - 18. Bailey, 50. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 16 516.

Detroit - Boston 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
25. Tatar (Kindl), 52. Jurčo, 53. Nyquist - 17. Boychuk, 42. Söderberg. Střely na branku: 20:35. Diváci: 20 066.

Anaheim - Edmonton 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
44. a 52. Perry, 59. Beauchemin - 37. Larsen, 43. Eberle. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 174.

Los Angeles - Phoenix 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
2. Pearson, 23. Doughty, 50. J. Carter, 50. Kopitar. Střely na branku: 32:17. Diváci: 18 118.