• 0
Že v první lize je stále v trháku pražská Sparta? To v České fotbalové lize, třetí nejvyšší soutěži, je po 21. kole znovu jiný lídr. Minule to byla Čáslav, po sobotním utkání se na první místo dostala Chrudim, ale protože v neděli zdolal Kolín Admiru Praha 2:0, je právě středočeský klub tím, který má našlápnuto do druhé ligy. Jak dlouho mu to vydrží? Podívejte se na video.

Kolínský tým vedl poprvé nový kouč Radim Nečas, který nahradil Romana Veselého. Ten odešel k druholigovým Bohemians Praha.

Domácí Kolín se ale s touto ztrátou vyrovnal a zásluhou dvou gólů v úvodu druhé půle porazil farmu pražské Slavie.

"Podle mě to nebylo úplně optimální, hlavně první poločas. Tam jsme nechávali hráče Admiry pouštět do rychlých brejků a kdyby byli víc efektivní, tak nás mohli ztrestat. Hráli jsme hodně na riziko," nebyl spokojený s úvodem zápasu Radim Nečas ve vyjádření pro klubový web.

Kolínští fanoušci se poprvé branky dočkali ve 46. minutě, když měli domácí výhodu trestného kopu. Míč proletěl až na zadní tyč, kde stál zapomenutý Jelínek, který otevřel skóre duelu.

A o sedm minut později bylo ještě veseleji. Krajní záložník Michálek si ideálně naběhl na přihrávku, vyhnul se ofsajdové pasti a svůj únik korunoval gólem.

"Podařila se nám standardka, potom jsme dali druhý gól z brejku a tím se uklidnili a celkem v klidu to dohráli. I když na můj vkus tam bylo zbytečně moc nervozity a zkažených míčů," dodal Radim Nečas, pro něhož premiéra znamenala rovnou posun do čela tabulky ČFL.

Bodové rozestupy jsou ale nadále minimální. Kolín vede s náskokem jediného bodu před triem Chrudim, Čáslav a Sparta B.

V příštím kole hraje Kolín na hřišti šestých Jiren. Jak se tabulka zamíchá tentokrát?

Výsledky 21. kola: Strakonice - Kunice 1:5, Meteor Praha - K. Vary 2:0, Chrudim - Chomutov 1:0, Králův Dvůr - Roudnice n. L. 4:1, Sparta Praha B - Štěchovice 1:1, Převýšov - Zápy 3:3, H. Měcholupy - Čáslav 1:1, Kolín - Admira Praha 2:0, Domažlice - Jirny 1:1.

1. FK Kolín 21 11 5 5 34:19 38
2. MFK Chrudim 21 11 4 6 42:26 37
3. FK Čáslav 21 11 4 6 35:24 37
4. AC Sparta Praha B 21 11 4 6 35:26 37
5. FC Chomutov 21 10 4 7 38:28 34
6. SK Viktorie Jirny 20 9 7 4 31:24 34
7. FK Králův Dvůr 21 9 5 7 30:33 32
8. SK Převýšov 20 9 4 7 32:22 31