• 0
Tak dlouho drželi fotbalisté Přední Kopaniny těsné vedení 1:0 nad rezervou Motorletu... až o něj v nastaveném čase přišli. A to po zajímavé situaci, kdy si asistenci připsal sám brankář. Podívejte se na sestřih gólů 19. kola Pražská teplárenská přeboru.

Domácí tým šel do vedení těsně před koncem první půle. Přední Kopanina zahrávala rohový kop, hostující hráč sice míč odvrátil, jenže se k němu opět dostal domácí fotbalista, jenž balón hlavou poslal před branku.

Gólman Vácha prudkou střelu vyboxoval, ale jenom k volnému forvardovi Tomáši Pešírovi, který neváhal a dělovkou ke vzdálenější tyči vstřelil úvodní gól duelu.

To, že jednobrankové vedení je ošemetné, se opět potvrdilo i v případě tohoto utkání. Přišla totiž druhá minuta nastaveného času závěrečného poločasu a Motorlet B slavil vybojovaný bod za remízu.

"Měli jsme ten zápas dohrát někde v rohu, i za cenu žlutých karet," zlobil se domácí kapitán Martin Brabec pro fotbalpraha.cz.

Jenže to se nestalo.

Hostující brankář Petr Vácha poslal od laviček přesný pas z asi šedesáti metrů na připraveného záložníka Davida Belána, který ačkoliv byl zády k brance, zvládl do míče trknout a přehodil gólmana Kopaniny.

Pro domácí neskutečná ztráta, pro rezervu Motorletu bod v ceně zlata.

"Výsledek 1:1 je velké zklamání. Ve druhém poločase jsme útočili do otevřené obrany, měli jsme dát na 2:0, pak by ten zápas byl jasně vyhraný," litoval trenér Přední Kopaniny Jaroslav Šturma.

"Od 10. minuty jsme byli lepší, paradoxně jsme poločas prohráli. Kdybychom vedli 2:0, nikdo by se nemohl divit. Ale to, co jsme předvedli druhý poločas, z toho jsem zklamaný, takhle se o body nebojuje. Remíza je pro nás zlatá, gól jsme dali z ničeho v závěru utkání," doplnil Šturmu jeho protějšek David Lukeš.

Pražskému přeboru i nadále vévodí Královice, které ovšem mají už jen pětibodový náskok. Podlehly totiž rezervě střížkovských Bohemians na domácím hřišti 1:3.

Jediný gól domácích byl vskutku parádní. Útočník Eduard Formáček si pohrál jak s bekem, tak gólmanem a po několika zasekávačkách poslal míč do prázdné branky. Přesto to ke kýženým bodům nevedlo.

Čtvrtá Libuš porazila Třeboradice 2:0 a její první branka byla velmi kuriózní. Hostující Milan Čáp chtěl v tísni přihrát od postranní čáry vlastnímu gólmanovi, jenže balón mu skočil tak nešťastně, že ho přehodil. Libuš se tak ujala vedení, které si pojistila trefou v poslední minutě utkání.

Výsledky 19. kola: Př. Kopatina - Motorlet B 1:1, Radotín - V. Žižkov B 0:0, Union Vršovice - Meteor VIII B 4:0, Královice - Bohemians Praha B 1:3, Zbraslav - Uhelné sklady 0:4, Libuš - Třeboradice 2:0, Háje - Admira Praha B 0:0, ČAFC Praha - Uhříněves 5:0.

1. Královice 19 11 5 3 48:31 38
2. ČAFC 19 10 3 6 50:30 33
3. Vršovice 19 10 2 7 28:20 32
4. Libuš 19 9 3 7 40:29 30
5. Uhelné sklady 19 8 6 5 32:21 30
6. Viktoria Žižkov B 19 8 6 5 30:21 30
7. Admira B 19 8 6 5 39:32 30
8. SC Radotín 19 7 6 6 31:30 27