Leoš Kalvoda, kouč Znojma | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Ustrašené Znojmo Kalvodovi na Spartě dárek nenadělilo

• 0
V týdnu oslavil kouč Leoš Kalvoda šestapadesáté narozeniny a v neděli strůjce znojemského fotbalového zázraku snil o dalším. Uspět na půdě pražské Sparty. "Pojedeme tam vyhrát, ale realita může být trochu jiná," vtipkoval před zápasem zkušený trenér. A taky byla. Lídr z Letné porazil bojácné Znojmo 3:0.

"Zápas se mi těžko hodnotí. Sparta nás přehrála ve všech směrech," uznal znojemský stratég před kamerami TV Fanda.

Jeho družina však hlavnímu adeptovi na ligový titul vzdorovala celý poločas. Sparťané buď byli v koncovce nepřesní, nebo jejich snahu hatil dobře chytající Hrubý.

DOBŘE! Sparťanští fotbalisté David Lafata (vlevo) a Josef Hušbauer se radují z gólu. Mimochodem, proti Znojmu se trefili oba...

A když ho reprezentant Dočkal ve 25. minutě překonal, gejzír radosti utnul zvednutý praporek pomezního. I přesto šel favorit do kabin s jednobrankovým náskokem. Těsně před uplynutím 45 minut odcentroval sparťanský bek Costa, Hušbauer patičkou sklepl na rozběhnutého Lafatu, který zamířil přesně. Skluz Yonova, jenž nastoupil poprvé na jaře v základní jedenáctce Jihomoravanů, přišel pozdě. "Snad nám ten gól pomůže," doufal v poločasovém rozhovoru TV Fanda záložník Sparty Lukáš Vácha.

A měl pravdu. Pražané na hřišti i po půli dominovali a zásluhou Kadeřábka s Hušbauerem své vedení navýšili.

Outsider však nebyl bez šance a mohl se postarat o nečekanou zápletku. Vašíček krátce po změně stran po Brabcově hrubce sám před Vaclíkem neuspěl. "Když nepočítám šance, co nám nabídla Sparta, tak jsme si nic nevytvořili," upozornil nespokojený Kalvoda. "Podali jsme ustrašený a bojácný výkon."

A zatímco Sparta udělala další krůček za mistrovskou trofejí, Znojmo se propadlo na 11. místo. Od příčky znamenající druholigový pád jej po víkendu dělí už jen tři body.