Fotbalista Josef Hušbauer ze Sparty, ilustrační snímek | foto: Michal Sváček, MAFRA

Spartu spasila přihrávka patou. Takhle jsem to chtěl, líčil Hušbauer

• 31
Těsně před půlí přihrál na první gól, po přestávce pak sám skóroval na konečných 3:0. Sparťanský fotbalista Josef Hušbauer se v utkání 22. kola první ligy významně podílel na vítězství nad Znojem. Sparta i díky němu před Plzní uhájila osmibodový náskok v čele tabulky.

"Poslední zápasy nebyly ideální, takže je důležité, že jsme vyhráli," prohlásil čtyřiadvacetiletý záložník, který dal svůj jedenáctý gól sezony.

Dlouho jste se nemohli prosadit a vypadalo to, že jste znervózněli. Souhlasíte?
Chtěli jsme dát rychle gól, ale to se nám nedařilo. Třicátá minuta pryč, pořád nula nula, to jsme fakt nechtěli. Ale já pořád věřil, že ten gól dáme. Když už ne do půle, tak ve druhé určitě.

Nakonec se to povedlo z poslední akce prvního poločasu. Ulevilo se vám?
Hodně moc nám to pomohlo. Sice jsme předtím dali gól po krásné akci, ale kvůli ofsajdu neplatil. To byla škoda. Pak jsme to to protrhli, takže se nám do druhé půle šlo v klidu.

Na první gól jste přihrál Lafatovi patičkou. Tak jste to chtěl?
Byl jsem na přední tyči, zády k bráně, takže těžko jsem mohl zakončovat. David si zakřičel, věděl jsem o něm, tak jsem mu to dal. Jo, chtěl jsem to takhle.

Přesto jste do druhé půle vstoupili nervózně, po kiksu Brabce měl soupeř tutovku. Jak vám bylo?
Když jsem to viděl, nebylo mi příjemně. Málem vyrovnali, což by pro nás zrovna ideální nebylo. Naštěstí nás Tomáš Vaclík podržel. Pak jsme dali gól my, který zápas asi zlomil. Když doma vedete o dva góly... Dá se říct, že pak už jsme to měli pod kontrolou.

V závěru jste dal na tři nula, když vaše střela brankáři se štěstím prošla mezi nohama. Viděl jste to?
Myslel jsem si, že to brankář chytil. Pak jsem se ohlédl a viděl míč v bráně. Bořek Dočkal mi to krásně dal a já se to snažil propálit.

Vyhráli jste po dvou zápasech, po remíze na Baníku a pohárové porážce na Dukle. Do toho jste věděli, že Plzeň porazila Liberec 6:0 a stála váš náskok na pět bodů.
Když k tomu připočteme ještě zápas v Příbrami, hráli jsme venku třikrát za sebou, to nebylo nic moc. A když víme, že se nám daří hlavně doma. Věděli jsme, že když budeme hrát to svoje, tak to půjde. Museli jsme být trpěliví, proti bránícím týmům se těžko prosazuje. A i když jsme rychlý gól, jak jsme chtěli, nedali, tak jsme si zápas pohlídali.