Švédská policie zasahuje proti fanouškům klubu Djurgarden během zápasu s...

Švédská policie zasahuje proti fanouškům klubu Djurgarden během zápasu s Helsingborgem. | foto: AP

Výtržnosti fotbalových chuligánů ve Švédsku skončily smrtí fanouška

• 17
Potyčka chuligánů ve švédské fotbalové lize skončila smrtí jednoho z fanoušků. Zápas prvního kola Helsingborg - Djurgaardenu byl před koncem prvního poločasu kvůli výtržnostem předčasně ukončen.

Podle informací policie utrpěl čtyřiačtyřicetiletý muž vážná zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl. Švédská média uvedla, že fanouška hostujícího týmu trefil do hlavy předmět hozený z opačného tábora ještě před úvodním hvizdem utkání.

Jakmile se na stadionu rozšířila zpráva, že muž zranění nepřežil, rozčílení příznivci Djurgaardenu se začali dobývat na hřiště. Rozhodčí proto duel ve 41. minutě za stavu 1:1 ukončil.