Sparta - Znojmo 3:0, klid přinesla až poslední akce první půle

• 48
Poločas trápení, ne a ne dát gól, nakonec jasná výhra. Sparťanští fotbalisté v utkání 22. kola porazili nováčka ze Znojma 3:0 a uhájili osmibodový náskok v čele tabulky před Plzní. První gól dal v závěru půle Lafata, po přestávce se trefili Kadeřábek a Hušbauer.

Na Letné se ozval silný pískot, poločas se krátil a sparťané ne a ne dát gól. Poslední akce jim však vyšla. Costa zatáhl míč po levé straně, jeho přízemní centr Hušbauer prodloužil patičkou za sebe a dřív než stoper Jonov byl u míče Lafata. Bombou z osmi metrů gólmana propálil.

Byl to jeho 134. gól v samostatné české lize, čímž překonal jiného sparťana Horsta Siegla.

Přitom část předchozího pískotu patřila i jemu. Sparťanský kapitán hodně kazil, nepodržel míč, přihrával nepřesně. Jeho spoluhráči se snažili, Matějovský neúnavně dával kolmice, přihrával doleva i na druhou stranu, ale přes pevnou hostující obranu se domácí nemohli prosadit.

Měli spoustu střel i nadějných možností, ale vyložené šance ne. Gól Dočkala ve 25. minutě neplatil pro hraniční ofsajd, pak domácí srážela nervozita. Plzeň se v sobotu přiblížila na pět bodů, navíc Liberci nastřílela šest gólů...

Hosté zalezli, v deseti bránili, ale po zisku míče ukázali, že mají zmáknuté brejky. Průnik Crnkiče zastavil Costa faulem těsně před pokutovým územím, ale nadějný přímý kop se Jonovovi nepovedl, střílel jen do zdi.

Druhou možnost měl Vašíček, ale na Helískův centr na malém vápně ve vyložené pozici nedosáhl.

Ze druhé půle neuběhla ani minuta, když Vašíček pohrdl vyrovnáním, které mu sparťané nabídli. Stoper Brabec začal ve vápně kličkovat, znojemský útočník mu míč sebral a běžel sám na Vaclíka. Ten spoluhráče podržel a vyrazil i gólovou dorážku Buchty. To byla obří šance. Těžko mohlo mít Znojmo na Letné větší.

Vzápětí však sparťany uklidnil druhý gól. Dal ho Kadeřábek hlavou. Hosté nejdřív odvrátili roh, vzápětí Costův centr proletěl pokutovým územím na druhou stranu a až třetí nabídka byla využita.

Pak sparťané viditelně zvolnili, nechali hrát soupeři a vyčkávali na vhodné příležitosti k rychlým výpadům. Vytvořili si z nich slibné možnosti, jenže Krejčí místo střely do odkryté branky kličkoval a Lafatovi se postavil gólman Hrubý. Ten propustil až v 75. prudkou ránu Hušbauera zblízka. Sice letěla přímo na něj, ale přes obránce ji viděl až v poslední chvíli.