• 2
Útočník Tomáš Došek a Koloveč hrající přebor Plzeňského přeboru jedno jest. Potvrdilo to i utkání 18. kola, ve kterém vedoucí Koloveč deklasovala poslední Luby 5:0. A hned tři góly nesou podpis Tomáše Doška. Jak branky padly? Na přiloženém videu naleznete nejenom Doškovy trefy, ale i sestřihy dalších duelů.

Autor 78 prvoligových gólů Tomáš Došek je hlavním hybatelem toho, že Koloveč má v čele plzeňského přeboru třináctibodový náskok. Svoje trefy proti Lubům rozložil do obou poločasů.

Jaké byly jeho branky?

Gól č. 1, 17. minuta. Došek poprvé skóroval díky přesné hlavičce po centru zprava a poslal domácí do vedení.

Gól č. 2, 36. minuta. Vypadalo to, že chce bývalý forvard pražské Slavie, Brna nebo Rapidu Vídeň zleva centrovat, jenže on ze strany napálil balón tak pěkně, že zapadl pod břevno a pak okamžitě vyletěl z branky. A Koloveč slavila podruhé.

NA MĚ SI NEPŘIJDEŠ. Gólman Vejprnic Zdeněk Slováček (v oranžovém) tlumí míč před dotírajícím Tomášem Doškem z Kolovče.

Gól č. 3, 78. minuta. Jeho třetí trefa už jenom upravovala skóre na konečných 5:0. V 57. minutě střílel po dlouhém sprintu ke vzdálenější tyči Šperl a o sedm minut později suverénně proměnil Černohorský pokutový kop.

A poslední Doškova trefa? Byla z hranice velkého vápna poté, co jeden z hostujících hráčů nedůrazně zapracoval v obraně. Chtěl sice odpálit míč do bezpečí, ale místo toho přihrál na dobře pozičně postaveného Doška, pro něhož nebyl problém svůj hattrick dokonat.

Koloveč ztratila v sezóně body jen čtyřikrát v penaltovém rozstřelu, který třikrát ovládla a jednou v něm prohrála. V příštím kole přivítá opět na domácí půdě třetí Klatovy. Co udělá Tomáš Došek tentokrát?

Výsledky 18. kola: Příkosice - Přeštice 0:3, Klatovy - Rokycany B 3:0, Hor. Bříza - Bolevec 1:3, Rapid - Vejprnice 0:3, Horažďovice - Stod 2:1, Holýšov - Chotíkov 1:0, Domažlice B - Nepomuk 0:0, na pen. 2:4, Koloveč - Luby 5:0.

1. Slavoj Koloveč 18 14 4 0 72:19 49
2. SK Slavia Vejprnice 18 11 2 5 41:24 36
3. SK Klatovy 1898 18 11 2 5 33:24 35
4. ZKZ Horní Bříza 18 11 0 7 40:34 33
5. TJ FC Chotíkov 1932 18 8 4 6 50:34 29
6. FK Horažďovice 18 9 1 8 32:31 28
7. SKP Rapid Sport 18 8 3 7 31:33 28
8. Přeštice 18 8 2 8 26:27 27