• 0
Byla to přestřelka, jak se patří. Šťastný konec patřil fotbalistům Louňovic, kteří v duelu 18. kola divize B udolali Souš 3:2, a protože Vyšehrad získal proti Brozanům jenom bod za bezbrankovou remízu, vedou Louňovice už o pět bodů. Podívejte se na video.

"Zápas to nebyl určitě jednoduchý, soupeř potvrdil, že ne náhodou porazil Motorlet a Vyšehrad a přijel s ambicemi i k nám," ohlíží se za utkáním kouč domácích Louňovic Karel Jeřábek pro klubový web.

Jako první se prosadil forvard Matějka, a to v závěru první patnáctiminutovky. Po centru zprava jeden z jeho spoluhráčů ještě balón do branky neumístil, ale Matějka z dorážky zařídil Louňovicím vedení 1:0.

Za přibližně dvacet minut se radovali i hostující fanoušci. Srovnával Štípek, jenž vyrovnával střelou po zemi k tyči.

Louňovice ale chtěly třinácté vítězství v sezoně dobýt stůj co stůj, a tak tři minuty po začátku druhé půle opět vedly, když po rohovém kopu střílel jeden z domácích fotbalistů z první a jeho střelu tečoval Bohata - 2:1.

Souš se nevzdala a v 64. minutě po rychlé narážečce srovnal Smrž. Hostům chyběly pouhé čtyři minuty, aby si odvezli bod za remízu.

Jenže přišla 86. minuta a druhá trefa Matějky v tomto utkání.

"Ke konci jsme dostali soupeře pod tlak a vstřelili vítěznou branku, která nám zajistila tak potřebné tři body. Všem hráčům patří pochvala za příkladnou bojovnost," dodává Karel Jeřábek.

Louňovice tak mají pětibodový náskok a v příštím kole míří do Brozan. Nakročí zase o trochu blíž k postupu do třetí nejvyšší soutěže?

Výsledky 18. kola: Aritma Praha - Štětí 2:3, Motorlet Praha - Neratovice/Byškovice 1:1, Litol - Kladno 1:0, Nový Bor - Žatec 5:2, Český Brod - Loko Chomutov 2:4, Vyšehrad - Brozany 0:0, Louňovice - Souš 3:2, Úvaly - Lovosice 1:2.

1. Slavia Louňovice 18 13 4 1 48:15 43
2. FK Slavoj Vyšehrad 18 12 2 4 38:19 38
3. FK Baník Souš 18 10 1 7 34:21 31
4. FK Neratovice - Byškovice 18 8 5 5 22:20 29
5. FC Nový Bor 18 8 4 6 33:28 28
6. FK Motorlet Praha 18 7 5 6 29:27 26
7. Sokol Brozany 18 6 6 6 25:20 24
8. ASK Lovosice 18 7 2 9 33:35 23