Zákrok jihlavského brankáře Jana Hanuše v duelu s Olomoucí. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Kluci výborně bránili, pochvaluje si jihlavský gólman Hanuš po Slavii

• 1
"Trenér Rada po nás chce, abychom hráli více útočně. I ve venkovních zápasech nás k tomu nabádá," glosuje jihlavský brankář Jan Hanuš výhru svého celku 2:1 ze hřiště fotbalové Slavie. "Abychom nejen čekali, co vymyslí soupeř, ale sami si vytvářeli šance," dodává jeden z hrdinů jihlavského týmu v nedělním utkání v Edenu.

Když jste nastoupil proti Slavii, byl to váš první ligový zápas v roli jedničky po půl roce (naposledy 22. září proti Mladé Boleslavi). Byl jste hodně nervózní?
Lehce ano. Ale čím víc se to utkání blížilo, tím víc jsem se spíš těšil. Byl jsem rád, že můžu chytat. A hlavně v Edenu, kde to znám, kde jsem vyrůstal. O to víc mě potěšilo, že jsme zápas zvládli a vyhráli jsme.

Nutno dodat: také vaší zásluhou. Na konci prvního poločasu jste během tří minut zlikvidoval tři nebezpečné střely. V tu chvíli jste se rozhodně nudit nemohl.
To určitě ne. Měli tam opravdu nebezpečné střely, hlavně Juhar, pak Škoda z otočky. Ale to byly spíš střely z dálky, kluci jinak výborně bránili a do ničeho vážnějšího soupeře nepouštěli.

Už jste zmiňoval, že jste slavistickým odchovancem. Těší vás tato výhra o to víc?
Každá výhra chutná, to je jasné. Jsme všichni strašně rádi, že jsme to zvládli. A předvedenou hrou potvrdili zápasy před tím. Byly to důležité tři body do tabulky. Slavia je doma silná, navíc byla na vzestupu. My jsme sem ale přijeli hrát aktivně, což se nám podařilo. Hráli jsme zodpovědně, vyšla nám první vážnější akce. A jsme rádi, že jsme urvali tři body.

Jak moc budou důležité v bojích o záchranu?
Těžko říct, ještě máme před sebou devět zápasů. Na jaře máme výkony povedené, až na pár minut v některých zápasech. A když takhle budeme pokračovat, tak z toho budeme mít sami radost a těch bodů přibude víc.

Teď vás čekají dvě domácí utkání: v pátek proti Olomouci, příští neděli proti Mladé Boleslavi. To asi nebude nic jednoduchého.
Víme, že to nebude nic lehkého. Ale budeme chtít hrát pořád stejně. Aktivně, vytvářet si šance. Doufám, že ty zápasy zvládneme.

Vypadá to, že po výměně trenéra hrajete na jaře více ofenzivně. Platí to?
Já si myslím, že ano. Ty zápasy, co hrajeme, jsme aktivní. Chceme držet balon. A nečekáme, co vymyslí soupeř.

Při zranění Jaromíra Blažka jste v Jihlavě převzal pozici jedničky. Může vám podařený výkon na Slavii psychicky pomoct do dalších utkání?
Samozřejmě. Určitě mi to dodá sebedůvěru. Ale zápas jsme celkově všichni zvládli a tak nejen mně, ale celkově týmu. Věřím, že body budou přibývat.

Co vlastně kolega Blažek, který je zároveň i trenérem brankářů, na váš výkon říkal?
Bavili jsme se jen krátce v šatně po utkání. Pogratuloval mi za výborný výkon a chválil mě. Takže to bylo fajn.