Plzeňský útočník Tomáš Wágner | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Brzy jsme vyrovnali. Byl čas to otočit, tvrdí plzeňský střelec Wágner

• 1
V lize už na jaře Tomáš Wágner vystřelil dvěma góly plzeňské Viktorii doma vítězství nad Znojmem (3:2). Přesto je většinou první volbou trenéra Uhrina na hrot útoku Tecl, v neděli ve fotbalové Olomouci začal dokonce Bakoš. Wágner naskočil až v 75. minutě a prvním dotykem s míčem zajistil svému týmu vítězství 2:1.

"Zápasů, které jsem mohl rozhodnout bylo hodně. Dneska se to povedlo. Věřil jsem, že to zlomím," říkal Wágner.

V čem byl rozdíl mezi první a druhou půli, v níž jste zápas otočili?
První poločas byl hodně vyrovnaný. Domácí sice po rychlém brejku vedli, ale Baky (Marek Bakoš) měl taky velkou šanci. Byla otázka času, kdy nám to tam spadne. Stalo se tak naštěstí brzy, takže byl čas výsledek otočit.

Nebyla Olomouc po přestávce až příliš pasivní?
Já nechci hodnotit výkon soupeře. Možná to tak bylo kvůli nám.

Nepřipomnělo vám to zápas se Znojmem, kdy jste šel na hřiště ve druhé půli a dal dva góly?
Mně to spíš připomnělo Lyon. Tam jsem měl taky dvě šance a podruhé jsem dal břevno. Dnes jsem se napoprvé naštěstí trefil.

Mrzelo vás to břevno?
Mrzí. Mám poměrně hodně šancí, i když neodehraju tolik minut. Chtěl bych je proměňovat všechny. Na druhou stranu ale musím být rád za ten vítězný gól.

Motivovala vás remíza Sparty v Ostravě?
Sparta zaváhala, ale takových klopýtnutí by musela mít víc. My chceme všechny zápasy vyhrát. Pak se můžeme dívat na ostatní.