STŘELEC V AKCI. Útočník Lukáš Juliš (vlevo) V souboji Jánem Gregušem.

STŘELEC V AKCI. Útočník Lukáš Juliš (vlevo) V souboji Jánem Gregušem. | foto: ČTK

Spartě prodloužil neporazitelnost benjamínek Juliš. Haluz, řekl o gólu

• 8
Na hřiště šel v 69. minutě a deset minut poté se trefil šťastně k pravé tyči. Byl to jeho první gól v dresu Sparty, za niž dosud odehrál pouhých 43 minut. Střídající Lukáš Juliš zachránil sparťanům bod v Ostravě.

"Ani jsem neměl čas tu trefu pořádně oslavit, protože jsme hned spěchali pro balon. Chtěli jsme rychle hrát, abychom rozhodli,  říkal devatenáctiletý útočník.

Jaký byl váš premiérový gól?
Haluz. Vůbec jsem to netrefil. Se štěstím se balon odrazil od nohy domácího hráče a spadl do branky.

S jakým úkolem jste na hřiště šel?
Abych naši hru rozběhal a snažil se dát gól. To vyšlo, Láďa Krejčí mi dobře dal balon pod sebe. Aspoň že jsme vyrovnali na 1:1.

Byli jste nervózní z vývoje utkání?
Ne. Ostrava hrála docela dobře a my jsme se s tím snažili popasovat. Oni hráli v bloku a my se k jejich brance nemohli dostat. Navíc nám dali gól. A pak už jsme se snažili jejich branku dobývat. Naštěstí jsme udrželi neporazitelnost.

Dlouho se však zdálo, že se nikam neženete. Jako byste hráli až příliš profesorsky.
To si nemyslím. Hráli jsme trpělivě, snažili jsme balony dopředu jenom nenakopávat.

Překvapil vás výkon Baníku?
Přišlo patnáct tisíc lidí, bylo jasné, že Baník poženou dopředu. Hráli dobře, byli důraznější. Za ten bod jsme rádi.

Co vám chybělo k výhře?
V závěru jsme měli šanci, ale balon se odrazil od hlavy nebo ruky jednoho z domácích fotbalistů. Škoda. (Po střele sparťana Costy míč v 84. minutě neúmyslně zasáhl rukou domácí Frydrych - pozn. red.)

Kvůli výtržnostem chuligánů se přestávka protáhla na 37 minut. Jak jste to vnímal?
Nebylo to nic hrozného, ale s klukama z lavičky, když jsme se o přestávce na hřišti rozcvičovali, jsme koukali a divili se, co ti lidé dokážou předvést.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37