POVEDU SI TO PO LAJNĚ. Sparťanský záložník Ladislav Krejčí (vlevo) vyráží na zteč, zabránit mu v tom se snaží David Petrus z Baníku Ostrava. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Sparťan Krejčí: Věřím, že nás remíza nepoznamená. Příště musíme vyhrát

• 15
Po třech zápasech, po svalovém zranění, se Ladislav Krejčí vrátil do sestavy fotbalistů Sparty. V závěru utkání 21. kola v Ostravě (1:1) přihrál Lukáši Julišovi na vyrovnávací gól.

"Nakonec jsme aspoň srovnali," ulevil si Krejčí. "Nemohli jsme se k brance domácích dostat, nic pořádně vytvořit."

Bránil Baník mimořádně dobře?
Byli dobře připraveni, hráli s lídrem tabulky. My jsme do Ostravy jeli jednoznačně vyhrát, a to se nám nepodařilo. Ale na druhou stranu jsme neprohráli. Vzhledem k průběhu zápasu jsme za remízu rádi.

Co ve vaši hře nefungovalo?
Ale nedostávali jsme se do šancí. Domácí nás nenechávali rozehrávat.

Ani před tím v Příbrami nehrála Sparta dobře, byť jste vyhráli. Nedolehlo na vás po výhře nad Plzní uspokojení?
To ne. Víme kolik kol je ještě do konce, o kolik bodů se hraje. Máme za sebou dva těžké zápasy. Už i dříve jsme s oběma soupeři mívali problémy. Důležité je, že jsme s Baníkem neprohráli.

Nehráli jste v prvním poločase až moc profesorsky?
Těžko říct. Naše hra nebyla optimální, to jsme si všichni uvědomovali, ale nemyslím si, že bychom  k tomu přistoupili jako profesoři. Prostě se nedařilo. Měli jsme hodně ztrát a nemohli se dostat k domácí brance.

Kvůli výtržnostem v hledišti se protáhla přestávka o 22 minut. Bylo to čekání na druhou půli nepříjemné?
Na to se nebudeme vymlouvat, oba týmy čekaly. Ani nevím, co se venku dělo. Řekli nám, ať počkáme, tak jsme čekali. To se u fotbalu stává. Slyšeli jsme jen nějaké dělbuchy, ale nezajímali jsme se  o to, snažili jsme se soustředit na druhou půli.

Co jste v tak dlouhé pauze dělali, abyste neztuhli?
Snažili jsme se protahovat, protřepávat nohy, vyklusávat na chodbě.

Co těm výtržnostem říkáte?
Na fotbal to nepatří, ale vážně nevím, co se tam dělo, takže to nemohu komentovat.

Může remíza z Bazalů poznamenat vaše sebevědomí?
Věřím, že ne. Zatím jsme pořád neprohráli. Nebyl to vydařený zápas, ale my se z toho teď musíme oklepat a příště vyhrát.

Vy jste se vrátil po třízápasové pauze. Jak jste se cítil?
Fyzicky to nebylo úplně ideální. Byl jsem párkrát zafoukaný, ale jinak sval držel. To jsem spokojený a musím poděkovat všem, co se o mě starali.