Slovácko - Brno 5:0, vlastní gól hosty načal, hattrick Diviše dorazil

• 12
Fotbalové Slovácko jasně vyhrálo, posunulo se na sedmou příčku a zbavilo se jakýkoliv starostí se záchranou v lize. V 21. kole si suverénně poradilo s Brnem 5:0. Poražení od sestupové příčky dělí jen jediný bod.

Domácí poslal do vedení vlastní brankou Pavel Košťál po akci Jakuba Petra, který ještě do poločasu zvýšil. Po změně stran výhru vyšperkoval hattrickem Jaroslav Diviš, který navíc trefil tyč. Brno se počtvrté z pěti jarních zápasů gólově neprosadilo, Slovácko doma neinkasovalo už 376 minut.

"Pět nula jsem jako trenér ligového mužstva nevyhrál. A to, že se po dlouhé době vyhrálo nad Brnem v domácím prostředí, je také velké plus pro fanoušky. Přežili jsme dvě šance Brna a pak jsme dali branku po centrovaném míči, pro nás typickém," pochvaloval si domácí trenér Svatopluk Habanec.

Ráz utkání udala 14. minuta. Petr zprava odcentroval, brankář Hladký se nedomluvil s Košťálem, kterého překvapilo, že k němu míč propadl, a stehnem ho usměrnil smolně do vlastní branky. Slovácko tak doma dalo Zbrojovce gól po dlouhých 534 minutách.

Brno v Uherském Hradišti bodovalo pokaždé od roku 2002, ovšem tentokrát domácí potvrzovali formu, kterou ukázali i v minulém kole v Plzni. Velkou chuť měl střelec Došek, který útočil na svou stou branku v české nejvyšší soutěži. To se mu sice nepovedlo, ale i tak měl na výhře velký podíl.

Ve 39. minutě Došek ohrožoval Hladkého, ten vyrazil míč jen k Petrovi a domácí záložník za přispění břevna zvýšil náskok Slovácka. Chvíli předtím vystřelil hezky z dálky Košút.

Zatímco v první půli hrozilo Slovácko zejména z pravé strany, po přestávce se prosazoval hlavně na levé straně Kerbr. Po hodině hry našel centrem Doška, kterého znovu skvěle vychytal Hladký, ale u míče byl opět nejrychleji domácí hráč a Diviš z dorážky přidal třetí trefu.

Pro něj to byl první gól od zimního návratu do české ligy a hned za pět minut přidal další, když zblízka usměrnil do branky centr Kerbra. Dokonce byl blízko hattricku během 10 minut, ale další přetažený centr poslal jen do tyče.

V nastavení se Diviš přece jen dočkal, když postupoval sám na Hladkého a přesným zakončením završil hattrick.

"Slovácku se šance dařilo vytvářet už v Plzni, ale nedokázali je proměňovat. Dnes to bylo naopak. My jsme v prvním poločase měli dostatek šancí na skórování, ale nepodařilo se nám je proměnit. Utkání se zlomilo třetí brankou. Za stavu 2:0 jsme se ještě snažili dát kontaktní gól, ale naopak jsme třetí inkasovali," litoval brněnský kouč Václav Kotal.