Jeden takový výkon mi nestačí, řekl Uhrin. S Lyonem věřil až do konce

• 23
Za předchozí zápasy jeho tým sklidil kritiku. Za čtvrteční výkon v pohárovém souboji proti Lyonu však plzeňští fotbalisté slyšeli jen slova chvály. "Dokázali jsme, že fotbal hrát umíme," prohlásil po vítězství 2:1 trenér Dušan Uhrin mladší.

Vypadal spokojeně. Navzdory výhře však Plzeň v Evropské lize končí a do čtvrtfinále postoupil soupeř z Francie. Přes povedené vystoupení doma ztrátu 1:4 z prvního utkání nedohnala.

"Chtěli jsme vyhrát a postoupit, ale ztráta byla hodně velká," řekl plzeňský kouč.

Ale v průběhu druhé půle jste aspoň mohl doufat, ne?
Musím říct, že ještě pět minut před koncem jsem věřil, že dáme třetí i čtvrtý gól a půjdeme do prodloužení.

Zato v poločase za stavu 0:1 se zdálo všechno ztracené. Souhlasíte?
Spokojený jsem určitě nebyl. Oni měli dvě šance, dali jeden gól. Ale přesto jsem hráče nabádal, aby byli aktivní, že otočit se dá všechno. Aby ještě zvýšili tempo, protože toho jsou na tréninku schopní. Chtěli jsme co nejdřív vyrovnat, to se povedlo. Pak jsme hned dali druhý gól. Věřil jsem. Ve druhé půli jsme Lyon nepustili skoro k ničemu, ale hodně šancí jsme neproměnili.

Včetně penalty. V neděli při lize proti Slovácku ji nedal Horváth, tentokrát Tecl. Oba trefili stejnou tyč. Není to zvláštní?
Musíme se nad tím zamyslet, není to normální. Asi je na té straně širší tyč, nebo já nevím.

Mimochodem, proč jste nepostavil kapitána Horvátha? Byl unavený, nebo je z formy?
Neřeknu vám, co mě k tomu vedlo, ale prostě jsem se tak rozhodl.

Bylo složité mu to oznámit?
Prostě jsem mu řekl, že hrát nebude. Normálně jsme se spolu bavili. Nic těžkého na tom nevidím. Nic v tom rozhodně nehledejte.

Místo něj nastoupil mladý Hrošovský. Jak se vám jeho výkon líbil?
Jsem za něj rád, že hrál dobře. Je talentovaný. Vyplatilo se nám to, že jsme udělali změny.

Jste spokojený, jak jste zareagovali na předchozí nepříliš povedené výkony, především na Spartě a v Lyonu?
Hráli jsme hodně dobře. Ale abychom na to odpověděli, na to si ještě počkám. Jestli zahrajeme dobře jedno utkání, tak to mi nestačí.

Co jste změnili?
Přistoupili jsme k tomu úplně jinak než v Lyonu. Tam jsme ustupovali, doma jsme jejich hráče hned napadali a míče jim odebírali. Byli jsme u nich blízko a vyhrávali většinu soubojů. Od začátku jsme si vytvářeli šance. Ani jsem nevěřil, že bychom mohli dát čtyři góly, ale nakonec tam mohly padnout. Kdybychom dali penaltu, bylo by to ještě zajímavější.

Takže o to víc mrzí, jak jste odehráli první zápas ve Francii?
Tam jsme to prohospodařili. Doma jsme chtěli, když už ne postoupit, tak se aspoň důstojně rozloučit se soutěží a poděkovat fanouškům za to, že chodí plný stadion. Myslím, že se nám to povedlo. Ale spokojený nejsem, chtěli jsme přes Lyon postoupit.